Nizip Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet özyurt 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Basın mensuplarının salgın sürecinde de önemli bir rol üstlendiklerini belirten NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet özyurt Zor şartlarda görevlerini yerine getiren gazetecilerimiz her türlü övgüyü hak etmektedirler dedi.Gazetecilerin, zaman ve mekan tanımaksızın halkımıza en doğru haberleri ulaştırmak için can ve başla çalıştıklarını ifade eden NTO Başkanı özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: Kamuoyunu her zaman en sağlıklı ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. Haber alanındaki katkılarının yanı sıra kamuoyu oluşturma işlevi ile demokrasinin ve toplumun gelişmesinde de basın çalışanları etkin rol oynamaktadır. Kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturarak ve farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedirler. Basın mensuplarımızın kalemleri, deklanşörleri ve kameraları aynı zamanda günümüz ile gelecek arasında bağ kuran tanıklardır. Ayrıca gazeteciler, yöneten ile yönetilenler arasında her zaman bir köprü görevi görmektedir. İlçemizin gelişmesi ve üyelerimizin daha iyi hizmet alabilmesi için yaptığımız çalışmaları üyelerimize duyuran; üyelerimizin sorunlarını da bize ileterek her kesimine kulak verebilmemizi sağlayan yerel basın mensubu dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu vesileyle gece gündüz demeden, halkın haber alma hakkı için büyük fedakârlıklar içerisinde ve zaman zaman zor şartlar altında çalışan basın mensuplarımızın 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini diliyorum. Ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyorum şeklinde konuştu.