İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cengiz GÜNDEŞ yarıyıl tatili münasebetiyle öğrenci, öğretmen ve velilerimize hitaben bir mesaj yayımladılar:
*
"Bir milletin sahip olduğu kültür ve medeniyeti gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarması ve gelişen dünya karşısında milli varlığını sürdürmesi, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin doğrudan sonucudur. Köklü ve zengin bir tarihin mirasçısı olan aziz milletimiz, bünyesinde kurduğu ve yaşattığı nice eğitim kurumuyla, o kurumlarda yetiştirdiği nice büyük insanla çağları aşmış, elinin ulaştığı tüm coğrafyalarda bir iz bırakmıştır.
2021/2022 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Döneminin sona erdiği bugün Nizip'te, 49.897 öğrencimiz karnelerini alacak ve hak ettikleri yarıyıl tatiline gireceklerdir.
İlçemizde bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle öz değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak belirtiyor; eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize şunları söylemek istiyorum:
Saygıdeğer Meslektaşlarım, Değerli Öğretmenlerim,
Geleceğin büyüklerini yetiştiren, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön vererek gönüllere hitap eden sizlere millet olarak çok şey borçluyuz.
Bu tatil sürecinin bir taraftan bedeni yorgunluğunuzu almasına diğer taraftan da kutlu mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diliyorum.
Kıymetli velilerimiz,
Çocuklarımız için büyük fedakârlıklar yaptığınız bilinmektedir.
Karne notları, çocuklarımızı yanlış değerlendirme ve yönlendirmenize asla sebep olmamalıdır. Karnelerdeki notlar, sadece akademik bir değerlendirmedir.
Tatilde çocuğunuzun dinlenmesine izin verin. Hayatta başarısını gösterebileceği, başka alanlar da olduğunu fark etmesine imkân tanıyın, farklı yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olun. Başarının tek göstergesi karne değildir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun yavrularınızı seveceğinizi vurgulayın.
Sevgili öğrencilerimiz,*******************************************************************************************************************************
Öncelikle sizleri bitirmiş olduğunuz eğitim öğretim dönemi vesilesiyle tebrik ediyorum. Karnenizdeki notlar elbette önemlidir.* Ama daha önemli olan şey, anne-babalarımıza hayırlı bir evlat olmak ve üzerinde yaşadığımız vatana, mensubu olduğumuz millet ve medeniyete layık bir insan olmaktır.
Tatil sürecinde elbette dinleneceksiniz; ancak tatil bile olsa, size tanınmış bu vakitleri çok verimli bir şekilde değerlendirmelisiniz. Okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olarak yetişmeniz, geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi ve başarmanızı sağlayacaktır. Hiçbir başarı tesadüf değildir, başarı; isteğin, azmin ve gayretin neticesidir. Karnenizdeki not ne olursa olsun hiçbir zaman gayretinizi ve çalışma azminizi kaybetmeyin.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde ilçemizin ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin güzel bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum."*


Yayın Tarihi:21 Ocak 2022