Jandarmadan traktörlere koruma demiri talimatı
Traktör kazalarında ölüm vakalarının sıklaşması sonrası harekete geçen Nizip İlçe Jandarma Komutanlığı tüm muhtarlardan traktörlere kabin yada en azından rops ( koruma demiri ) taktırmalarını istedi.
Alınan bilgilere göre traktör kazalarında can kaybının artması ve ölüm oranlarının yüksek olması nedeni ile can kaybını en aza indirmek için harekete geçen Nizip Jandarma Komutanlığı, muhtarlıklardan kabini olmayan traktörlere en azından devrilmeyi ve traktör şoförünü traktörün altında kalmaktan koruyan traktör-rops adı verilen bir demir taktırmalarını istedi.
Devrilmeyi önleyici hayati öneme sahip bu demir sayesinde traktörün tamamen ters dönüp şoförünü altına alarak ölümüne yol açması önlenmeye çalışılıyor. Bu talep üzerine harekete geçen Nizip İlçe Jandarma Komutanlığı Alpaslan Ticaret Erkunt Traktör Gaziantep, Nizip, Kilis ve Şanlıurfa Bayii, Bilgin Ticaret Bölge Bayii ile görüşerek rops koruma demiri temin ederek çiftlere hediye ettiler. Karkamış yolunda yapılan eğitim programına Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Beyazıt Kalıçlı, katıldı. Nizip Jandarma traktör sahiplerine ve köylülerine bu hususta duyuru yapmaya başladı. Tüm Nizip ve köylerinde bu sisteme bir an önce geçilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.