Ankara'daki Gaziantepliler Ata'nın huzurunda
Ankara Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar ve Yönetimi Anıtkabir'i ziyaret ederek Atatürk'ün mizolesine çelenk koydu ve görevine başladı.
Önceki gün yapılan kongrede grevi devralan Başkan Gürpınar ve Yönetimi Anıtkabir de Atatürk’ün anı defterine duygu ve düşüncelerini yazarak çalışmamalara başladı.
Ankara Gaziantepliler Derneği Başkanı Mehmet Gürpınar, durmadan yorulmadan müreffeh bir Türkiye için çalışamaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Gürpınar, anı defterine şunları yazdı;
“Milli Mücadelemizin Ulu Önderi ,
Başkomutanımız ve Büyük Gazi;
Milletimizin zillete ve yok oluşa, vatanın ilhak ve esarete mahkum edilmek istenildiği tarihi bir dönemde ‘Ya istiklal, ya ölüm!' şiarınızla yola çıkan, nüfusunun yarıya yakınını aziz vatanın toprağına şehit veren, ve “Türküm diyen her şehir, her kasaba ve en küçük Türk köyü, Gazianteplileri kahramanlık örneği olarak alabilir” övgülerinize mazhar olunarak “Gazi” unvanı ile onurlandırılışımızın 100. Gurur Yılı’nda gazi şehrimizi temsilen büyük bir coşkuyla manevi huzurunuzdayız.
Övgü ve takdirlerinize şayan olmuş kurtuluş mücadelesinin muteber gazi şehrinin torunları olarak ünvanımızın armağan edilişinin 100. Gurur Yılı’mızda huzurunuzda, geçmişimizden aldığımız güçle şehrimizin ve ülkemizin refahı, kalkınması ve istikrarı için durmadan, yorulmadan müreffeh bir Türkiye gayesinde azimle çalışacağımıza, geçmişte olduğu gibi bugün de örnek teşkil edeceğimize söz veriyoruz.
Kurtuluşun meşalesini alan, mücadeleyi zafere taşıyıp cumhuriyetimizin mührünü vuran siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere, tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”