Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve Özel Güvenlik Haftası Kutlu Olsun
Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004 yılında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun; 16. yılını doldurdu. Bu kanunun kabul edildiği gün 26 Haziran , Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve bu hafta da Özel Güvenlik Görevlileri Haftası olarak kutlanıyor.
Konuya ilişkin olarak açıklamada bulunan Nizip ilçesinin tek güvenlik şirketi olan*Vip Akkaya Güvenlik şirketi yöneticisi Bekir Şen, zor şartlarla görevlerini en iyi şekilde yerine getiren tüm özel güvenlik çalışanlarının Özel Güvenlik Görevlileri Günü’nü kutlayarak:“Milletimizin huzuru ve güvenliği için kolluk kuvvetlerinin en büyük destekçisi olan özel güvenlik çalışanlarımızın başarısı hepimizi gururlandırmaktadır. Bu süre içerisinde görevleri başında hayatını kaybeden özel güvenlik görevlilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Özel güvenlik görevlilerinin ve sektörümüzün 26 Haziran özel güvenlik günü kutlu olsun” dedi.
Şen, sözlerine şöyle devam etti: “Kamu düzeninin tesisine yönelik olarak kolluk kuvvetleri ile yakın işbirliği halindeyiz. Geçen 11 yıl boyunca halkımıza güven verdik. Sektör bünyesinde yaklaşık 4 bin 800 kişiye özel güvenlik görevlisi yetiştirerek geniş bir aile haline geldik. Ülkemiz özel güvenlik sektörü Avrupa ülkeleri arasında en hızlı büyüyen pazarları arasındadır. Ayrıca teknoloji kullanımı ve uluslararası standartların uygulanması ile dikkat çekmektedir” İfadesini kullandı.