Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Turkiye nin ikinci ceyrekte de buyumeye devam etmesinin iş dunyasına moral aşıladığını belirtti.

Ozyurt, 2017 yılı ikinci ceyrek Gayrisafi Yurt İci Hasıla (GSYH) buyumesine ilişkin yaptığı acıklamada, buyuk hedefleri olan ulkenin buyumeye ihtiyacı olduğunu, Turkiye nin bu hedefler doğrultusunda yol almaya devam edeceğini soyledi.

Bu senenin ikinci ceyreğinde ekonominin bir onceki yılın aynı donemine gore yuzde 5,1 buyuduğunu anımsatan Ozyurt, Yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen buyumesini surduren Turkiye adeta duşman catlatıyor. Sanayinin carkları donduğu, fabrikaların bacalarından dumanlar tuttuğu muddetce ulkemiz buyumeye devam edecektir dedi.

Hukumetin iş dunyasının yolunu acmak icin sağladığı kredilerin doğru kullanıldığını vurgulayan Ozyurt, şoyle devam etti: Dunya arenasında daha fazla boy gostermek icin buyumemiz, daha fazla buyumemiz gerekmektedir. Biz buyudukce Turkiye nin kalkınmasından hoşnut olmayanlar kuculmeye mahkûm kalacaktır. İş dunyasının yegane amacı ulkenin kalkınmasına katkı sunmaktır. Gelinen noktada elde edilen verilen doğru yolda olduğumuzu gostermektedir. Turkiye nin ikinci ceyrekte de buyumeye devam etmesi iş dunyasına moral aşıladı.

Ulkenin icinde ve dışında yaşanan olumsuzlukların bitirilmesi halinde Turkiye nin şaha kalkacağına dikkati ceken Ozyurt, bu verilerin yabancı yatırımcı icin de onemli kaydetti.