Odamız Meslek Komitesi ve Meclis Secimleri Ekim-Kasım 2017 doneminde yapılacaktır. 5174 sayılı Kanunun 83 maddesi f fıkrası ile Turkiye Odalar Ve Borsalar Birliği İle Odalar Ve Borsalar Organ Secimleri Hakkında Yonetmeliğin 5.maddesi d fıkrası ile 6.maddesi g fıkrası uyarınca;

Uyelerimizin, Meslek Komitelerine secme ve secilme yeterlilikleri icin "Oda ve borsaya kaydını gerektiren ticari ve sınai faaliyetten elde edilen kazanc dolayısıyla gelir veya kurumlar vergisi mukellefi olmak" şartı gerekmektedir.

İlgili yonetmeliğin 8.maddesi 3.paragrafı uyarınca, uyelerimiz vergi mukellefiyetlerine ait bilgilerini, Odamız Hizmet Binasında 28 Ağustos 2017 Pazartesi ile 07 Eylul Perşembe gunu mesai bitimine kadar hafta ici 08:00-17:00 saatleri arasında kontrol etmeleri gerekmektedir.

Bu duzeltme işlemi cercevesinde Odamıza daha once hic vergi numarası bildirmemiş uyelerimizin de ongorulen sure icinde Odamıza vergi numaralarını bildirmeleri, vergiden muaf olan uyelerimizin (kooperatifler) vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet belgelerini secme ve secilme haklarının kaybolmaması icin ibraz etmeleri gerekmektedir.

Uyelerimizin yukarıda belirtilen sure icerisinde vergi kayıtlarında herhangi bir eksiklik veya yanlışlığın tespit edilmesi halinde Vergi dairelerinden alacakları vergi numaralarını iceren belge ve dilekce ile Odamız Genel Sekreterliği ne başvurmaları gerekmektedir.

Uyelerimiz anılan sure icinde, belirtilen şekilde Odamıza başvurmadıkları takdirde Odamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

Onemle duyurulur.