Nizip Ticaret Odası tarafından bolgenin ve ilcemizin ekonomisine katkı sağlamak, uyelerimizin dış pazarlara acılmaları, ihracatlarını arttırmak, yeni urun ve teknolojileri yerinde gorme fırsatını sunarak fuarlara katılımlarını teşvik etmek ve Cin ile iş birliği imkanlarının geliştirilmesi amacıyla 10 17 Kasım 2017 tarihleri arasında Cin in Guangzhou ve Shanghai şehrine yonelik bir ticaret heyeti programı duzenlenecektir.Heyet programı kapsamında; Guangzhou şehrinde kurum ziyaretleri, bilgilendirmeler ve sektorel goruşmeler yapılacaktır. Cin de bulunan gıda sektoru ureticilerinin yapacağı tanıtım ve bilgilendirmelerden sonra sektorel goruşmeler gercekleştirilecektir.
Shanghai kentinde 21. defa duzenlenecek olan dunyanın en buyuk fuarlarından biri olan 21.FHC CHINA 2017 SHANGHAI fuarı ziyaret edilecektir. Fuar da Ekmek Ekipmanları, Ekmek Urunleri, İcecekler, Catering, Sut Urunleri, Gıda Gerecleri, Gıda Urunleri, Otel Ekipmanları, Endustriyel Buzdolapları ve Derin Dondurucular, Hazır Yemekler, Restoran Ekipmanları, Depolama Teknolojisi, Tatlılar, Şarap, gibi cok farklı sektorler yer almaktadır. 73.500 metrekare alanı olan fuarda 2016 yılı istatistiklerine gore 66 ulkeden 2.146 katılımcı 72.246 ziyaretci katılmıştır.
Ayrıca Heyet programı kapsamında firmalarımız ile Cin firmaları arasında ikili goruşmeler, resmi kurum ve meslek kuruluşları ziyaretleri organize edilecektir. Etkinliğe katılacak firma sayısı yeterli coğunluğa (en az 10) ulaştığı takdirde, KOBİ'lerimiz icin Odamız tarafından KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği 'ne başvurulacaktır.
Başvurunun olumlu sonuclanması halinde, soz konusu destek ile KOSGEB'den onay alan firmalarımızın konaklama, ulaşım ve rehberlik hizmetlerinin yuzde 60'lık kısmı ust limit 3000 TL olup KOSGEB tarafından karşılanacaktır.
Program icin kontenjanımız sınırlı olup, katılım başvuru onceliğine gore belirlenecektir. Ziyaret Programı ve Katılım Bedeli İki kişilik Odada bir kişinin paket tur ucreti 2.250 dolar, Tek kişilik odada bir kişinin paket tur ucreti 2.550 dolar, Vize ucreti 150 dolar dır.
İlgili programa katılmak ve bilgi almak isteyen uyelerimiz Suat DEMİRBİLEK Tel: 0342 517 10 11 Dahili:141 E-Posta: s.demirbilek@nto.org.tr goruşmeleri gerekmektedir.