Nizip Ticaret Odası yonetim kurulu, meclis, disiplin, meslek komite uyeleri ve calışanları ile birlikte Nizip Cumhuriyet Meydanı nda 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl donumunde demokrasi nobetine katıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gunu etkinlikleri kapsamında Turk bayrakları ile donatılan Nizip Cumhuriyet Meydanı nda duzenlenen etkinliklere katılanlar, hain darbe girişimine sert tepki gostererek şehitleri rahmet, gazileri minnetle andı.
Demokrasi nobetinde konuşan Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat 15 Temmuz şehitlerini ve vatan icin canını veren tum şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz dedi.

Bundan tam bir yıl once Turkiye nin haince bir planla karşı karşıya kaldığını belirten NTO Başkan Yardımcısı Mahmut Polat sozlerini şu şekilde surdurdu: Turk Milletinin şanlı direnişi ile bu hain planın bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece yine aynı meydanda toplanarak demokrasiye sahip cıktık. Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya calışan şer gucler bir kez daha harekete gecmişti. Turkiye 15 Temmuzda demokrasi adına utanc verici bir kalkışma girişimine maruz kalmış, milli iradeye zarar verilmek istenmişti. 15 Temmuz tarih sayfalarına kara bir leke olarak gecmiştir. Ulkemizin birliğine, dirliğine ve demokrasiye karşı yapılan bu hain planı protesto etmek, aziz milletimizin birlik ve beraberliğini gostermek adına bir yıl once olduğu gibi bugunde Nizip Ticaret Odası camiası olarak meydanlardayız. şeklinde konuştu.