Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Akdeniz Bolgesi ndeki oda ve borsaların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler de gercekleştirilen istişare toplantısına katıldı.

Akdeniz Bolgesi ndeki oda ve borsala başkanlarının katılımıyla gercekleştirilen istişare toplantısında konuşan TOBB Başkanı M. Rİfat Hisarcıklıoğlu, ekonomide ozellikle son 6 ayda cok onemli duzenlemeler gercekleştiğine işaret ederek, iş dunyasının bilgilenmesini ve bunlardan faydalanmasını arzu ettiklerini soyledi.​

Akdeniz Bolgesi ni biraraya getiren toplantıda ekonomide yaşanan gelişmeler, Turkiye de ve bolgede iş dunyasının rontgenini ceken anket calışmaları ve ozellikle son 6 ayda iş dunyası adına hukumetten neler talep edildi ve hayata gecirildiğine dair ayrıntılı sunumlar yapıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu oda ve borsaların uyeleri icin cok onemli calışmalara imza attığını vurgularken, nefes kredisi aracılığıyla uyelere yuzde 9,8 faiz ile finansman sağladıklarını, Kredi Garanti Fonu aracılığıyla kefil olduklarını, ticarette karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması icin cok onemli duzenlemeler yapılmasını sağladıklarını anlattı. Bazı cevrelerin oda ve borsalar ne iş yapar? diye sorduklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, İşte bu yapılanları, yaptıklarınızı mutlaka anlatın, duyurun. Uyelerinizin tamamı bunlardan bilgi sahibi olsun, faydalansın tavsiyesinde bulundu.