Nizip Ticaret Odası (NTO) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın teşrifleri ile gercekleştirilen Turkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin (TOBB) 73.Genel Kurulu na katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Universitesi toplantı salonunda gercekleştirilen 73. Genel Kurul toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gumruk ve Ticaret Bakanı Bulent Tufenkci, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de yer aldı.

TOBB nin 73.Genel Kurulu na Nizip Ticaret Odası nı temsilen NTO Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu, Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, NTO Genel Sekreteri Serpil Gundoğdu, NTO Uyesi Murat Benzer ve Bilgi İşlem Basın Yayın Personeli Ali Rıza Deniz de katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul un acılışında yaptığı konuşmada Zaman, daha guclu Turkiye icin, dayanışma icinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. Turkiye nin yarınını, bugununden cok daha guzel yapma zamanı. ifadesini kullandı.​

Hisarcıklıoğlu burda yaptığı konuşmada, yeni hukumet sistemiyle guclenen ve hızlanan yonetimde, kararlar daha hızlı alınacağını belirtirken, Devletteki carkların hızlanması, burokrasinin aşılması, ozel sektore olumlu yansıyacak. Boylece Zaman, daha guclu Turkiye icin, dayanışma icinde olma ve geleceğe odaklanma zamanı. Turkiye nin yarınını, bugununden cok daha guzel yapma zamanı. Yeni hukumet sistemiyle guclenen ve hızlanan yonetimde, kararlar daha hızlı alınıp uygulanacak. Devletteki carkların hızlanması, burokrasinin aşılması, ozel sektore olumlu yansıyacak. Boylece ekonomide yeni bir buyume modelini ve kalkınma hamlesini hazırlayabileceğiz dedi.

Turkiye nin, son 15 senede muthiş bir ekonomik gelişme gosterdiğinden soz eden Hisarcıklıoğlu, artık yarına odaklanmak ve geleceğe birlikte yurumek gerektiğinin altını cizdi. Reform ateşini yeniden canlandırmanın onemi uzerinde duran TOBB Başkanı, hep birlikte calışarak yeni buyume hikayesini tum dunyaya gostereceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise TOBB Genel Kurulu nda yaptığı konuşmada, iş dunyasının aynı zamanda bulundukları şehirlerin kanaat onderleri, sivil toplum temsilcileri olduğuna işaret ederek, "Temsil ettiği geniş iş, fikir ve dunya goruşu yelpazesiyle bu salon, aslında Turkiye'nin yelpazesidir. İş dunyamızın lokomotifliği, itici gucu, emeği ve desteği olmadan hedefimize ulaşmamız mumkun değildir. Ureten, istihdam oluşturan, ihracat yapan, hep daha iyisine ulaşmak icin gayret gosteren sizlerin azmi, heyecanı, enerjisi bizim icin en buyuk guc kaynağıdır" dedi.

Komisyonların sunuşlarını yapmasından sonra Genel Kurul, dilek ve temennilerle sona erdi.