KOSGEB kredilerinde yaşanan sorunlar ile ilgili istişare toplantısı KOSGEB Başkanlık Muşaviri Serhan Eker, KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Muduru Sadık Gozek, Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt un katılımıyla Nizip Ticaret Odası nda (NTO) duzenlendi.

Ulkemizin bircok konuda kurtuluş savaşına benzer savaşlar verdiğini belirten Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt Ulkemizin cevresinde yaşanan olaylar, dunyanın yeniden dizayn edilmeye calışılması, ulkenin icerisindeki ekonomik riskler, dış baskılar ve bunlara benzer olaylardan dolayı son zamanlar da devletimiz, esnafın ve sanayicisinin onunu acmak icin bircok tedbirler almaktadır. dedi.

Devletimizin almış olduğu tedbirlerden bir tanesinin de KOSGEB in dokuz bankayla anlaşarak esnafımıza kredi vermeye başlaması olduğunu ifade eden NTO Başkanı Ozyurt sozlerini şu şekilde surdurdu: Esnafımıza kredi verilmesi konusunda bankalarımızdan taleplerimiz oldu fakat gorduğumuz kadarıyla bankacı arkadaşlarımız bu konuya cok sıcak bakmaktadırlar. Her ne kadar Nizip in ekonomisi, ulkemizin ve ilimizin ekonomisine oranla daha hızlı buyuse de bugunku ekonomik kurtuluş savaşının icerisinde hepimizin insani bir gorevi olmalıdır. Bu konuya el uzatarak destek vermemiz gerekmektedir. Nizip genelinde 263 esnafımız KOSGEB den destek almaya hak kazanmıştır. Bu sayının cok az ve yetersiz olduğunu goruyoruz. Esnaf oda başkanlarımız ve bizim bu konuda tanıtım ve reklam calışması yaparak KOSGEB vasıtasıyla kredi alan işletme sayısını iki uc katına cıkarmamız gerekmektedir. Bunun dışında da bankacı arkadaşlardan ricamız bankanın haklarını saklı tutarak uyelerimize kendi eşine dostuna kredi verir gibi davranarak ilcemiz ulkemiz ve toplumun huzuru icin yardımcı olmaları gerektiğini duşunuyoruz. Bunu yapabilirsek devletimizin yapmaya calıştığı amacı yerine getirmiş hem de daha fazla esnafımıza kredi kazandırmış oluruz. Dolayısıyla bankalarımızın bu konuda en iyisini yapacağına inancımız sonsuzdur. Bugun ilcemize kadar teşrif ederek bizleri bilgilendiren KOSGEB Başkanlık Muşaviri Serhan Eker, KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Muduru Sadık Gozek ve sizlere Odamız ve şahsım adına teşekkur ediyorum. şeklinde konuştu.

KOSGEB Başkanlık Muşaviri Serhan Eker ve KOSGEB Gaziantep Hizmet Merkezi Muduru Sadık Gozek ise işletmelerin KOSGEB kredisi kullanırken karşılaştığı sorunlar ve cozum onerileri ile ilgili katılımcılara onemli bilgiler verdi.

Duzenlenen toplantıya Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başlan Yardımcısı Mahmut Polat, NTO Yonetim Kurulu Uyesi Mehmet Ali Karabacak, Nizip te faaliyet gosteren Banka Mudurleri ve Nizip Esnaf Oda Başkanları ve KOSGEB Nizip Temsilcisi Mustafa Aydın da katıldı.