Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Gaziantep in kalkınmanın dinamosu olduğunu belirterek, şehrin ihracattaki başarısının goz kamaştırmaya devam ettiğini ve TİM verilerine gore 2017 yılının ilk dort aylık surecinde kentimizden 2 milyar 156 milyon dolarlık ihracat gercekleştirdiğini ifade etti.

Ozyurt, nisan ayı ihracat verilerine ilişkin yaptığı acıklamada, Gaziantep in yıllardan beri ulke ihracatına katkı sağlayan onemli ticaret ve sanayi şehri olduğunu belirtti.

Yenilenen, Ar-Ge ve yatırımlara oncelik veren işadamlarının Turkiye nin kalkınması icin ozverili calışmalara imza attığını ifade eden Ozyurt, bu ozverinin de başarı kapılarını sonuna kadar actığını vurguladı.

Ozyurt, Gaziantep kalkınmanın dinamosudur, şehrimizin ihracattaki başarısı da goz kamaştırmaya devam ediyor. Bu anlamda iş dunyamız takdire layık işler yapıyor, yapmaya da devam edecektir dedi.

Yurtdışı iş gezilerinin sonuc vermeye başladığını anlatan Ozyurt, Dunyanın farklı koşelerinde gercekleştirilen fuarları yakından takip eden ve katılım sağlayan iş adamlarımızın bu calışmaları sonuc vermeye başladı. İhracatımız 2017 yılının ilk 4 ayında 2 milyar 156 milyon dolara ulaştı şeklinde konuştu.

Gaziantep in ihracat sıralamasında 5 incilik unvanını koruduğunu anlatan Ozyurt, kentin İzmir in ardından 5 nci sırada bulunduğunu ifade etti. Ozyurt, bu unvanın gelecek yıllarda daha yukarılar olacağına inandığını vurguladı.

Referandumun ardından ulke gundeminin ekonomi olduğuna dikkati ceken Ozyurt, gelecek senelerin yatırım, kalkınma ve uretim yılları olmasını umut ettiğini ifade etti. Referandumun ardından belirsizliğin de ortadan kalktığını kaydeden Ozyurt, Gundem ekonomi olunca yatırım ve tuketim artışa gecer, bunun yansımalarını da onumuzdeki aylarda goreceğiz diye konuştu.