Nizip Sosyal Guvenlik Merkezi Mudurluğu, SMMM Nizip Temsilciliği ve Nizip Ticaret Odası işbirliği ile SGK da İstihdam Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Nizip Ticaret Odası Meclis Toplantı salonunda duzenlendi.

Duzenlenen toplantının acılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, 7 Şubatta Ankara da gercekleşen Turkiye Ekonomi Şurası nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a iş dunyası tarafından istihdama destek sozu verildiğini belirtti.

Nizip li İşadamları olarak Mart ayı sonuna kadar 500 kişi yılsonuna kadar ise bin 500 kişi istihdam sozu verildiğini hatırlatan NTO Başkan Yardımcısı Mahmut Polat sozlerini şu şekilde surdurdu; Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdam seferberliğine Nizip li İşadamları olarak en ust duzeyde katılım sağlanacağına inanmaktayız. İstihdam seferberliğinin yurutulmesi icin işadamlarına Nizip Ticaret Odası olarak daima destek ve rehber olunacaktır. İşadamlarımızın istihdama katkı sağlarken devletimizin vermiş olduğu desteklerden en ust duzeyde faydalanmaları icin calışmalarımız devam edecektir. Gunumuzde işyerlerinin nitelikli personel calıştırmaları firmaların faaliyetlerini surdurmek icin oldukca onemlidir. İlcemizde faaliyet gosteren KOBİ'lerin Nitelikli Eleman Desteğinden faydalanması, işsizliğin azalması ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacaktır. Bu nedenle işadamlarımızın bilgilendirme toplantısına katılmaları onem arz etmektedir. Son zamanlarda dış kaynaklı ceşitli orgutler ulkemize pek cok sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle millet olarak iceride birbirimize daha cok kenetlenmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimiz dik duruşuyla bunların hepsini aşacak guce ve azme sahip olduğumuzu gosterdik. Şimdi ise işadamları olarak istihdam ve ekonomide dik durma ve destek olma zamanıdır. 2017 yılında işsizliğin azaltılması icin istihdama Nizipli firmalar olarak destek vermeliyiz. Bu vesileyle seminerimizin duzenlenmesinde katkı sağlayan Nizip Sosyal Guvenlik Merkezi Mudurluğu, SMMM Nizip Temsilciliğine teşekkurlerimizi sunar, hepinizi şahsım ve Nizip Ticaret Odası'na saygı ve sevgi ile selamlarım. dedi.

Mart ayının icerisinde muhasebecilerin işlerinin yoğunlaştığını belirten Gaziantep SMMM Odası Nizip Temsilcisi Necati Kılıc, 687 sayılı kanun hukmunde kararname ile ilgili seminerimize katılımınızdan dolayı herkese teşekkur ederim. dedi.

Muhasebecilerin yaşadığı sıkıntılara değinen Necati Kılıc sozlerini şu şekilde surdurdu: Bildiğiniz uzere Mart ayı icerisinde işlerimiz cok yoğun ancak son gunlerde yururluğe giren kanun ve desteklerden dolayı işlerimiz biraz daha yoğunlaştı. Defter sayılarının KOSGEB işlemlerinin muhasebecilerin yapmasının faydasına olacağı kanaatindeyim. Bu işlemler Muhasebeciler yapmadığı zaman başka kişiler tarafından yapılmaktadır. dedi.

İstihdam seferberliği ile ilgili seminerde Nizip te olmanın mutluluğu icerisinde olduğunu belirten Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Muşavirler Odası Başkanı Mehmet Nabioğlu, şunları ifade etti: Yeni acıklanan TUİK rakamlarına gore işsizlik surekli artmaktadır. 5 tane gencten biri işsizdir ve bunların coğu universite mezunudur. İstihdam seferberliği kapsamında muhasebeciler olarak elimizden gelen desteği vermekteyiz. Ancak asıl olan guven ve huzur veren bir piyasa ve yatırımların artmasıdır. Gercek istihdam ancak bu şekilde sağlanabilir. şeklinde konuştu.

Seminerde konuşmacı olarak katılan Nizip Sosyal Guvenlik Merkezi Muduru Sinan Bayram toplantının duzenlenmesinde emeği gecenlere teşekkur ederek SGK da istihdam destekleri ve uygulamalarla ilgili bir sunum yaptı.

Duzenlenen seminere Nizip Sosyal Guvenlik Merkezi Şefi Muslum Demir, Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Muşavirler Odası Başkan yardımcısı Hikmet Guneş, NTO Uyeleri ve cok sayıda sanayici ve işadamı da katıldı.