Nizip Ticaret Odası Başkanı Ozyurt: Vatanımızın kalkınması ve geleceğe daha guclu adımlarla yuruyebilmesi icin calışıyor, istihdam oluşturuyoruz

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, 102 yıl once Canakkale de yakılan ozgurluk ve bağımsızlığın ateşinin hic sonmeyeceğini belirtti.

Ozyurt, Canakkale Zaferi nin 102 nci yıl donumu dolayısıyla yayımladığı mesajda, Canakkale de bir asır once bağımsızlık mucadelesi veren Turk milletinin dunya devletlerine onemli mesajlar verdiğini ifade etti.

Turklerin vatansız yaşayamayacağına dikkati ceken Ozyurt, vatan ve millet uğruna hic cekinmeden canlarını feda eden asıl bir ataya sahip olduklarını vurguladı. Her turlu zorlukla mucadele ederek Turkiye Cumhuriyeti nin temelini atan yiğitlerin azim ve kararlılıklarının kendilerine ornek olduğunu anlatan Ozyurt, Atalarımız hicbir şeyin vatansız olmayacağını cok iyi bildikleri icin ‘once vatan demişler ve bu cennet vatanın temelini atmışlardır. Şimdi bizler de vatanımızın kalkınması ve geleceğe daha guclu adımlarla yuruyebilmesi icin calışıyor, istihdam oluşturuyoruz. Ekonomiye can suyu verebilmek icin dunyayı turluyor ve ulkemizin kalkınması icin calışıyoruz ifadelerini kullandı.

Canakkale ruhunun yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması icin herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurgulayan Ozyurt, Bu duygu ve duşuncelerle Canakkale Zaferi nin 102 nci yılını kutluyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum şeklinde konuştu.