Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Ticaret Borsası (DTB) tarafından 1 inci Guneydoğu Anadolu Bolgesi Oda/Borsa Akreditasyon Kıyaslama Calıştayı duzenlendi.

DTB de duzenlenen calıştaya, Nizip Ticaret Odası nı Temsilen Yonetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, Yonetim Kurulu Uyesi Osman Alpaslan, Genel Sekreter Yardımcısı Dilek Suzer, bolge il ve ilcelerinin oda ve borsa başkanları ile yoneticileri de katıldı.

Calıştayın acılış konuşmasını yapan DTB Başkanı Yeşil, Turkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yurutulen akreditasyon sisteminin oda ve borsalarda kalite bilincinin yerleşmesi, yukselmesi ve iş dunyası nezdinde saygınlığının artmasına katkı sunduğunu soyledi. Akreditasyon sistemi calışmalarının oda ve borsaları daha fazla yakınlaştırdığını ve uyelere hizmet sunma kalitesini artıracağını belirten Yeşil, oda ve borsaların kurumsal kapasitesinin uygulanacak bu tur faaliyetler belirlendiğini anlattı.

DTSO Başkanı Ahmet Sayar, oda ve borsalar olarak uyelerine daha kaliteli hizmet verebilmek icin calışmalar yaptıklarını belirterek, Yapılan calıştay cercevesinde akreditasyon sistemlerimizi karşılaştırarak eksik yonlerimizi gidermeyi ve uyelerimize daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda toplantının bolgemiz icin verimli gececeğine inanıyorum dedi.

250 Oda Borsa Akredite Oldu

Turkiye Odalar ve Borsalar Akreditasyon Kurulu uyesi ve Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, hizmet kar sıfatıyla bu yola cıktıklarını aktararak, 365 oda ve borsanın 250 sinin akredite olduğunu kaydetti. Şahin, Turkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu nun akreditasyon sistemi konusunda oda ve borsalara her turlu desteği verdiğini acıkladı.

Yapılan konuşmaların ardından Akreditasyon Sistemi Uzmanı Mehmet Besleme tarafından Guneydoğu Anadolu Bolgesinde bulunan oda ve borsaların hizmet kalitesinin daha ust seviyelere cıkmaları icin hazırladığı sunumu katılımcılar ile paylaştı.