Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Ozyurt: Donanımlı ve alanında iyi yetişmiş kadınlar gelecek yıllarda ulkemize onemli katkı sağlayacaktır dedi.

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Turkiye de iş ve sosyal hayata dahil olan kadın sayısının her gecen yıl arttığını belirtti.

Ozyurt, 8 Mart Dunya Kadınlar Gunu dolayısıyla yayımladığı mesajda, kadınların bircok alanda gercekleştirdiği calışmalarla hemcinslerine rol model olduğunu soyledi.

Turkiye nufusunun yuzde 50,2 sini erkek ve yuzde 49,8 ini de kadınların oluşturduğunu anımsatan Ozyurt, erkek ve kadın nufusunun Turkiye de hemen hemen eşit olduğunu belirterek, bu nufusun eğitimli ve donanımlı yetişmesi halinde Turkiye nin gelecek yıllarda daha farklı noktalarda olacağına dikkati cekti.

Turkiye de olduğu gibi dunyada da eğitimli bireylerin one cıktığını vurgulayan Ozyurt, Bu nedenle donanımlı ve alanında iyi yetişmiş kadınlar gelecek yıllarda ulkemize onemli katkı sağlayacaktır. Toplumun bu konuda daha duyarlı davranması haline kısa sure icerisinde iş hayatında kadın patron sayısı artacaktır. Turkiye de iş ve sosyal hayata dahil olan kadın sayısı her gecen yıl artıyor. Artık direksiyon başında otobus suren kadınları da makine başında tamir yapan kadınları da gormeye başladık. Bu da geleceğimiz adına onemli bir gelişmedir dedi.
Bu saatten sonra kadınların işgucu piyasasında daha aktif olması icin calışılması gerektiğine dikkati ceken Ozyurt, araştırmalara gore eğitimli kadınların işgucune katılımlarının daha yuksek olduğunu ifade etti.

Ozyurt, 8 Mart Dunya Kadınlar Gunu dolayısıyla butun kadınların bu gununu kutladığını ve gelecekte kadınların daha iyi yerlerde olmasını umit ettiğini kaydetti.