NTO Yonetim Kurulu Başkanı Ozyurt: Ulkenin ihracat liginde ust sıralara yukselmesi icin mucadele ediyoruz

Nizip Ticaret Odası (NTO) Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Turkiye nin ihracatta yeni ihracat başarıları yazacağını belirtti.

Şubat ayı ihracatını değerlendiren Ozyurt, ocak ayında başlayan artışın şubat ayında yuzde 2 duşmesinin morallerini bozmadığını soyledi. İhracattaki artışın yıl geneline yayılacağını ve bu duşuşun de bu şekilde telafi edileceğini ifade eden Ozyurt, Ulkenin ihracat liginde ust sıralara yukselmesi icin mucadele ediyoruz. Bu mucadeleye destek veren, katkı sunan iş adamları yılmadan, yorulmadan calışıyor dedi.

İhracatın artması icin yurt dışında gercekleştirilen onemli organizasyonları ve fuarları kacırmadıklarını anlatan Ozyurt, bu etkinliklerin ihracatın artırılmasına katkı sunduğunu kaydetti. Araştıran ve pazarların taleplerini iyi analiz eden iş adamlarının ihracatın artırılmasında buyuk pay sahibi olduğunu vurgulayan Ozyurt, şoyle devam etti: Her şeyde olduğu gibi ihracatta da araştırma cok onemlidir. Hangi ulkenin hangi urune ihtiyacı olduğunu tespit edebilmek icin araştırmak lazım. Araştırmadan, sorgulamadan urun satmak neredeyse imkansızdır. Bunun icin ihracatcının surekli pazar analizi yapması gerekiyor. Bunun olmaması halinde şimdi ovunduğumuz ihracatımız duşuşe gececektir. Bunu da hic kimse istemez.

Gaziantep in iki aylık ihracat verilerinin fedakarlık ve ozverinin karşılığı olduğunu belirten Ozyurt, kentin ihracat sıralamasında 5 ncilik unvanını koruduğunu hatırlatarak, bu başarının mimarı iş dunyasına teşekkur etti.