Nizip Ticaret Odası tarafından bolgenin ve ilcemizin ekonomisine katkı sağlamak, uyelerimizin dış pazarlara acılmaları, ihracatlarını arttırmak, yeni urun ve teknolojileri yerinde gorme fırsatını sunarak fuarlara katılımlarını teşvik etmek ve Almanya ile iş birliği imkanlarının geliştirilmesi amacıyla 04 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Almanya nın Dusseldorf şehrine yonelik bir ticaret heyeti programı duzenlenecektir.

Heyet programı kapsamında Almanya'nın Dusseldorf kentinde 20. defa duzenlenecek olan dunyanın en buyuk Makine, Ambalaj ve Paketleme fuarı olan INTERPACK FUARI ziyaret edilecektir. Fuar yiyecek, icecek, ilac, kozmetik,tuketim malları ve makineleri,paketleme ve ambalaj teknolojileri, sevkiyat ve depolama malzemeleri ile sanayi urunleri gibi cok farklı sektorlerin ilgisini cekmektedir.

Ayrıca Heyet programı kapsamında firmalarımız ile Alman firmaları arasında ikili goruşmeler, resmi kurum ve meslek kuruluşları ziyaretleri organize edilecektir. Etkinliğe katılacak firma sayısı yeterli coğunluğa (en az 10) ulaştığı takdirde, KOBİ'lerimiz icin Odamız tarafından KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Desteği 'ne başvurulacaktır.

Başvurunun olumlu sonuclanması halinde, soz konusu destek ile KOSGEB'den onay alan firmalarımızın konaklama, ulaşım ve rehberlik hizmetlerinin yuzde 60'lık kısmı ust limit 3000 TL olup KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

Program icin kontenjanımız sınırlı olup, katılım başvuru onceliğine gore belirlenecektir. Ziyaret Programı ve Katılım Bedeli İki kişilik Odada bir kişinin paket tur ucreti 1080 EURO, Tek kişilik odada bir kişinin paket tur ucreti 1380 EURO, Vize ucreti 120 EURO dur.

İlgili programa katılmak ve bilgi almak isteyen uyelerimizin 10 Mart 2017 Cuma gunune kadar Dilek SUZER (Tel: 0342 517 10 11 Dahili:139 E-Posta: d.suzer@nto.org.tr) ile goruşmeleri gerekmektedir.