Nizip İlce Milli Eğitim Mudurluğu tarafından organize edilen Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde duzenlenecek olan bilgi yarışmaları kura cekimi Nizip Ticaret Odası toplantı salonunda gercekleşti.

Mart ayında başlayacak olan bilgi yarışmalarına Nizip ve cevre koylerinde bulunan 39 Ortaokul katılacak.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Nizip Ticaret Odası nın eğitim camiasına yapmış olduğu desteklerin devam edeceğini belirten Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Nizip Ticaret Odası sponsorluğunda ve ev sahipliğinde bilgi yarışmalılarının bu yıl 14 uncusunu duzenlemekteyiz. dedi.

Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Ozyurt, sozlerini şu şekilde surdurdu: Geleneksel hale getirdiğimiz bilgi yarışmalarının bu yıl da duzenlemenin mutluluğu icerisindeyiz. Duzenlenen bilgi yarışmaları, oğrencilerimizin ufkunu acmakta ve okullarımızın bilgi seviyelerini de belirleyerek eksikliklerini gidermelerine katkı sağlamaktadır. Yarışmada dereceye giren oğrencilerimizi bir nebze olsa da eğitime teşvik etmek ve onurlandırmak amacıyla Odamız tarafından ceşitli hediyeler dağıtılacaktır. Birinci olan okula plaket ve oğrencilerine tam altın, ikinci olan okula plaket ve oğrencilerine yarım altın, ucuncu olan okula plaket ve oğrencilerine ceyrek altın, dorduncu olan okula plaket ve oğrencilerine ceyrek altın verilecektir. Bu calışmalarda surekli işbirliği icerisinde olduğumuz Nizip İlce Milli Eğitim Mudurluğu ne ve değerli hocalarımıza teşekkur eder, kura cekiminin tum okullara hayırlı olmasını dilerim.

Nizip Ticaret Odası nın bu yılda milli eğitim camiasına desteğinin devam ettiğini belirten Nizip İlce Milli Eğitim Muduru Cengiz Gundeş ise sozlerini şu şekilde surdurdu: Odamız yıllardan beri gerek bilgi yarışmalarında gerekse eğitime verdiği buyuk desteklerle ilcemizde surekli adından soz ettirmektedir. Nizip Ticaret Odası ve Nizip İlce Milli Eğitim Mudurluğu yaklaşık yirmi yıldır işbirliği yapmaktadır ve bu nedenle artık kardeş kurum olmuştur. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası yonetim kurulu ve meclis uyelerine cok teşekkur ediyorum. dedi.

Gercekleşen toplantıya NTO Yonetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdulkadir Akkuş, Mahmut Polat Yonetim Kurulu Uyesi Osman Alpaslan, NTO Meclis Uyesi Huseyin Yaprak ve cok sayıda Nizip te bulunan Ortaokul mudurleri de katıldı.