Nizip Ticaret Odası, ilcenin ve ulkenin ekonomisine katkı sağlamak ve istihdamı arttırmak amacıyla 2017 yılında da ceşitli projeler ile birlikte eğitim programları duzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Nizip Ticaret Odası ve KOSGEB Gaziantep Mudurluğu İşbirliği ile duzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilmeye başlandı.

Nizip Ticaret Odası eğitim salonunda başlayan Temel Seviye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 30 ar kişilik gruplarla toplam 90 kişiye verilecek.

Kureselleşen dunyada rekabet ortamına ayak uyduracak cesur ve kararlı girişimcilerin yetişmesi gerektiğini belirten Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt Bu gerekliliğin farkında olan Odamız girişimcilik eğitimleri duzenleyerek ilcemizin ve ulkemizin onemli insan kaynaklarını uzmanlarıyla, girişimcileriyle ve yetenekleriyle tanıştırmayı surduruyoruz. dedi.

Ulkemizin 2023 hedeflerine emin adamlarla ilerken mevcut girişimci sayımızı birkac katına arttırmamız gerektiğini vurgulayan NTO Başkanı Ozyurt sozlerini şu şekilde surdurdu: Dengeli bir ekonomik kalkınma ve işsizliğin onlenmesi icin kendi işini kurmak isteyen kişilere, iş fikirlerini işletme haline getirme yolunda teşvik etmek amacıyla verilen eğitimler sonrasında girişimcilerimiz KOSGEB in 50 bin lira hibe desteği ve 100 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkanı bulacaklardır. Bu imkandan faydalanacak girişimcilerimiz farklı olmaları icin mutlaka yenilik yapmaları lazım. Herkesin yaptığını yaparsak o zaman batarız. Girişimci arkadaşlarımız risk almaktan sakın korkmasınlar girişimcilerimiz risk alacaklar ki farklı olacaklar, mesleklerinde para kazanıp buyuyecekler, uretim yapacaklar, istihdam alanı yaratacaklar ve dolayısıyla ulkemize fayda sağlayacaklar. Sonuc itibariyle girişimcilerimizin başarıyı hedef almaları, sorumluluk ve risk alabilme yeteneklerini geliştirmeleri gerekmektedir. Ben bu vesile ile eğitimlere katılan kursiyerlere girişimcilik yolcuğunda başarılar diliyor, bizlere kıymetli zamanlarını ayırarak programa katılan ve onemli bilgiler sunan KOSGEB uzmanlarımıza teşekkurler ederim. şeklinde konuştu.