Turkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet ile Gaziantep Ticaret Odası (GTO) yeni yonetim kuruluna "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

Hisarcıklıoğlu, Hıdıroğlu ve yonetim kurulunun Gaziantep icin guzel calışmalar yapacağına inandığını soyledi.

Gaziantep'in en onemli ozelliğini her ortamda anlattığını ifade Hisarcıkloğlu, "Bu birlikteliği muhafaza etmek lazım. Bu birliktelikle Gaziantep'i, Gaziantep yapabiliriz" dedi.

Gaziantep insanının calışkan ve muteşebbis olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bu yonuyle Gaziantep'le gurur duyduklarını kaydetti. "Siz ne kadar cok kazanırsanız, Turkiye o kadar cok kazanır" diyen Hisarcıklıoğlu, Gaziantep'in kazandıran bir şehir olduğunu ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, "Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır" sozunu hatırlatarak, birlikte hareket etme kulturunun oğrenilmesi gerektiğine dikkati cekti.

Oda seciminin geride kaldığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, "Bu makamlarda, mevkilerde para da pul da yoktur, haberiniz olsun. Bu iş fedakarlık ister; işinizden, ailenizden, akrabanızdan fedakarlık ister. Bu işin guzel olan tarafı ise insanlara faydalı olmaktır. Allah size bu fırsatı vardı, bunu iyi değerlendirin. Sizin tek goreviniz uyelerinize daha cok para kazandırmak icin calışmaktır" şeklinde konuştu.

Gaziantep'teki birlikteliğin cok onemli olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Bu birlikteliğe nazar değmesin. Aramıza fitne sokmayalım, fitne boşa kurek cektirir, kimseye fayda sağlamaz. Hepimiz insanız, hepimizin eksiği var, hatasız olan bir Allah'tır. Negatif duşunmeyi bırakmalıyız, hele liderlik edenlerin kesinlikle negatif bakmaya hakkı yoktur" ifadelerini kullandı.

GTO Yonetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu da birlik ve beraberliğe onem veren bir ekiple goreve geldiklerini belirterek, "Birlik ve beraberlikle şehrimize ve uyelerimize ve vatanımıza hizmet edeceğiz" dedi.

Gaziantep'teki kurum ve kuruluşlarla işbirliği icerisinde olacaklarını ifade eden Hıdıroğlu, Gaziantep'in girişimci insanlarıyla bir araya gelip yeni calışmalara imza atmak istediklerini dile getirdi.

Ziyarette, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Kocer, GTO Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, GTO Meclis Başkanvekili İbrahim Aksu, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yonetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yonetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, GTB Meclis Başkanı Selami Memiş, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yonetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Nizip Ticaret Borsası Yonetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, İslahiye Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Selahattin Turkmen ve GTO Yonetim Kurulu uyeleri hazır bulundu.

Ziyaret sonunda, GTO Yonetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve GTO Meclis Başkanı Settar Konukoğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na hediye takdim etti.