Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, 25 Aralık Gaziantep in duşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl donumunu dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ozyurt mesajında, Gaziantep Savunması iman kuvvetinin ve milli birliğin şahlanışı, aynı zamanda tarihimizde eşsiz kahramanlığı ile hem kendini hem de Guneydoğu Anadolu'yu duşman işgalinden kurtaran halkın zaferidir. dedi.

Gaziantep lilerin kurtuluş savaşında dost duşman herkesin hayranlık ve takdirini kazandığını ifade eden NTO Başkanı Ozyurt mesajında şu ifadelere yer verdi: Tankı topu tufeği, ucağı ve ordusuyla işgalci Fransız lara karşı; ramazan topu, dokuntu muzelik silahlar ve zehirli zerdali cekirdeğinden ekmek yiyerek kafa tutup, 6317 şehit verip 8000 yapının yerle bir olduğu şehri inatla savunarak bir kasabanın bir ulkeye karşı onurlu direnişinin destanı yazılmıştır. Evliya Celebi nin Şehr-i Ayıntab-ı Cihan Dunyanın Gozbebeği Şehir sozleriyle şehirde yaşayan 7 yaşındaki Fedai Mehmet ten 70 yaşındaki Yahya Amca ya kadar, zengin malı ile fakir ise yureğini ortaya koyarak herkes yapabileceğinin en iyisini yapmak icin caba gostermiştir. 95 yıl once tek vucut tek yurek olan atalarımız gibi yine bir olarak birlikte olarak bu şehri bu vatanı her şartta korumak yegane hedefimizdir. Şahinbey'in, Karayılan'ın ve Şehitkamil in torunları olarak atalarımıza olan borcumuzu attıkları temeller uzerine sağlam bir gelecek inşa ederek odemeye calışıyoruz. Atalarımızın omuz omuza verdiği mucadeleyi bugun kalkınma yolunda veriyoruz. Milli mucadelenin en şanlı en şerefli en onurlu bir şekilde yaşandığı Gaziantep Savunmasında bu memleketin evlatları olarak duşman işgalinden kurtuluşumuzun 95. yılını buyuk bir onurla ve gururla kutluyor, vatan savunmasında canlarını feda eden tum aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şukranla anıyoruz. ifadelerini kullandı.