Nizip Ticaret Odası, universite ve sanayi arasında etkin ve nitelikli, gercekci ve sonuca ulaşabilen işbirlikleri oluşturmak ve kuvvetli bir koordinator olmak amacıyla faaliyetlerini surdurmektir.

Universite sanayi işbirliği kapsamında Nizip Ticaret Odası tarafından Nizip Meslek Yuksekokulu gıda bolumu oğrencilerinin uygulamaları yerinde gormesi amacıyla bu donem ilk olarak Nizip Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkanı Bekir Karabacak ın firması ziyaret edildi.

Universite oğrencilerine zeytinyağının bahceden sofralara kadar uzanan oykusunu anlatan Nizip Ticaret Odası Personeli Talip Karabacak, zeytinyağının fabrikada işlenişi hakkında oğrencilere teknik bilgiler de verdi. Ayrıca Zeytinyağının asit değerlerinin olcumlunu de uygulamalı olarak anlatan Karabacak oğrencilerden gelen soruları cevapladı.

İki yıldan belli yapılan bu firma ziyaretlerini oğrencilerin cok benimsediğini soyleyen Nizip Meslek Yuksek Okulu Oğretim Gorevlisi Veliddin Ciftci ise, Nizip Ticaret Odası ile işbirliğimiz bu donem de devam etmektedir. Oğrencilerin okuldaki derslerinin gercek hayattaki uygulamalarını gormelerini, teori ile pratiği bir araya getirerek bilgilerini pekiştirmeleri amacıyla bu tur firma gezileri duzenliyoruz. Bu gezilerimiz, gerek firma sahipleri, gerekse oğrencilerimiz tarafından cok benimsendi. Yapılan uretimlerin aşamaları hakkında bilgi alan oğrenciler, işyeri sahiplerine ceşitli sorular sorarak gercek hayatta işlerin nasıl yapıldığını yerinde gorerek bilgilerini pekiştirdiler. Bu gibi faaliyetlerde bizlerden desteğini esirgemeyen Nizip Ticaret Odası na ve bizleri firmasında ağırlayan Nizip Ticaret Odası Disiplin Kurulu Başkanı Bekir Karabacak a cok teşekkur ederim. dedi.

Zeytinin zeytinyağına donuşumunu ve nasıl işlendiğini ayrıntılı olarak yerinde gozlemleyen oğrenciler ise duzenlenen faaliyetten memnun kaldıklarını bu gibi calışmaların surekli duzenlenmesini vurgulayan oğrenciler organizasyonu duzenleyen Oğretim Gorevlisi Veliddin Ciftci ve Nizip Ticaret Odası na teşekkur ettiler.