Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt 24 Kasım Oğretmenler Gunu nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ulke olarak hedeflerimize ulaşmanın en temelinde oğretmenlerimizin geldiğini vurgulayan NTO Başkanı Ozyurt: Geleceğimizin mimarı olan cocuklarımız ve ulkemizin geleceği değerli oğretmenlerimize emanettir. dedi.

Oğretmenlerimiz sadece okuma yazma oğretmekle gorevli oldukları halde buyuk bir ozveri ile cocuklarımızın her turlu sorunları ile yakından ilgilendiğini belirten Ozyurt mesajında şu ifadelere yer verdi: Oğretmenler, geleceğimizin teminatı cocuklarımıza verdikleri kaliteli eğitimle, yetiştirdiği bireylerde vatan ve millet sevgisi, fazilet, fedakarlık, duzen, disiplin ve ozguven duygularının gelişmesini hızla sağlayıp, başarının hangi aşamalardan sonra geleceğini oğretmiş olurlar. Bir ulusun cağdaş ulkeler duzeyine erişebilmesi ancak eğitim ve oğretimin kaliteli ve bilimsel yontemlerle yurutulmesi ile mumkun olabilir. Eğitim sorunlarını cozen uluslar kultur, sanat, bilim, teknoloji, sosyo ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir, bu nedenle kalkınmanın temel şartı eğitim ve oğretimdir.

Bu bakımdan oğretmenlik mesleği, milletlerin kaderini belirleyen, geleceğini tayin eden yuce bir meslektir. Bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse, geleceğine o kadar guvenle bakar. Bizler de iş adamları olarak daima, ilkoğretim okullarından başlayarak eğitimin her kademesinde elimizden gelen her turlu desteği sağlamaya calıştık.

Eğitmeyi ve oğretmeyi bir ideal olarak benimsemiş, yurdumuzun dort bir yanında, bu kutsal ve onurlu gorevi, en zor şartlarda bile buyuk bir ozveriyle yerine getiren, cocuklarımızı milli ve manevi değerlerle donatarak, en iyi şekilde yetiştiren oğretmenlerimizin 24 Kasım Oğretmenler Gunu nu kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım. şeklinde konuştu.