Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt Gazi Mustafa Kemal Ataturk un vefatının 78. yıldonumu dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Buyuk liderler icin kuşkusuz ki matem değil; fikirlerine sadakat gereklidir." fikrinden hareket edilmesi gerektiğini belirten Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt 10 Kasım tarihini bir matem ve milli bir yas gunu olarak kabul etmek yerine, fikirlerine yonelmek icin bize verilmiş bir fırsat olarak gorulmelidir. dedi.

Turkiye Cumhuriyetinin kurucusu, buyuk devlet adamı Ulu Onderimiz Mustafa Kemal Ataturk'u, sonsuzluğa uğurladığımız gunun 78. Yıldonumunde, bir kez daha ozlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle andıklarını ifade eden NTO Başkanı Ozyurt mesajında şu ifadelere yer verdi: 10 Kasım, milletimiz icin Ataturk'u anma gunu olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gercekleştirme konusundaki kararlılığı gosterme gunudur. Ataturk, omrunu milletine adamış, kurduğu Cumhuriyet'e sahip cıkılmasını ve cok calışılarak bilimde ekonomide ileri bir seviyeye ulaşılmasını oğutlemiştir.

Buyuk Onder Mustafa Kemal Ataturk un Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve duşkunlukten kurtulamaz; guclu bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kacamaz. Sozunden de anlaşıldığı gibi milletce kalkınmanın ve refahın yolu guclu ekonomiden gecmektedir. Bizler de iş dunyası olarak milletimizi, devletimizi aydınlık yarınlara taşımak ve guclu ekonomi guclu bir Turkiye oluşturmak icin var gucumuzle calışıyoruz ve calışmaya da devam ediyoruz. Bu konuda hepimize duşen gorev, Gazi Mustafa Kemal in gosterdiği cağdaş uygarlık duzeyine ulaşmak, Cumhuriyetimizi aydınlık yarınlara taşımak icin elbirliğiyle calışmaktır. Bu duygu ve duşuncelerle Gazi Mustafa Kemal Ataturk'u, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. dedi.