Nizip Ticaret Odası, Gaziantep KOSGEB ve Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İşbirliği ile 150 kişiye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Nizip Ticaret Odası Genel Sekreteri Serpil Gündoğdu yaptığı açıklamada, Engellilerin işgücü piyasasına dâhil olmaları sağlanarak ekonomik ve sosyal yönden güçlendirilmeleri amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve KOSGEB tarafından geliştirilen ''Girişimcilik Engel Tanımaz'' projesi başlatılmıştır.

Sosyal sorumluluğun farkında olan Odamız, ''Girişimcilik Engel Tanımaz'' projesine destek vermek amacıyla Nizip Engelliler Derneği ile birlikte dezavantajlı grup olan 75 engelliye Uygulamalı Girişimcilik eğitimi verilecektir.

Ayrıca Yeni girişimcilerin kendiişlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak, işsizliğin azaltılması ve istihdamın korunması ve KOSGEB’in 30 bin lira hibe desteği ve 70 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlandırılmak üzere Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile 75 kişiye Uygulamalı Girişimcilik eğitimi verilerek kursta başarılı olan katılımcılar kurs katılım belgesi alacaklardır ve kursa katılmaya hak kazanan kursiyerlere eğitim süresince günlük 20 lira ücret verilecektir.

Kursa katılmak isteyenlerin en geç 01 Ekim 2013 Salı günü mesai bitimine kadar Odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir dedi.
Kaynak...