Cumhuriyet Meydanında yapılan törene Kaymakam Yaşar KARADENİZ, Garnizon Komutanı Metin ŞİMŞEK, Belediye Başkan Vekili Hüseyin ÖZKAYA, Cumhuriyet Savcısı Yahya BİRDAL, Jandarma Komutanı Yavuz ORUÇ, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa YAMAN ve Daire Amirleri ile okul müdürleri katıldı.
Tören Alanındaki ATATÜRK büstüne çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, şiirler okundu ve folklor gösterisi yapıldı. Kaymakam Yaşar KARADENİZ törene katılan herkesin ve halkın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken törenin ardından Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.
30 Ağustos Zaferi, Yüce Türk Milletinin Şanlı Ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.

Var olma mücaledesinde Yüce Türk Milletinin, kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla omuz omuza elde ettiği bu büyük zafer, Türk milletin azminin, iradesinin, hürriyeti, vatanı, bayrağı, birlik ve bütünlüğü söz konusu olduğunda hiç tereddütsüz bütün zorlukların üstesinden gelebileceğinin çok açık bir göstergesi olarak dostlarına güven, düşmanlarına her zaman korku veren bir işaret olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk başta olmak üzere vatanları uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.