Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü, Suç vesuçlularla mücadelede daha büyük başarıları yakalamak, vatandaşların ortakyaşam alanlarında, evlerinde kendilerini daha huzurlu ve güvende hissetmeleriamacıyla insan odaklı hizmet sunmak amacıyla Motosiklet Denetimlerine hızverildiğini duyurdu.
Yapılan yazılıaçıklamada; “01 Haziran -12 Temmuz 2013 tarihleri arasında motosikletlereyönelik uygulamalarda; Evrak eksikliğinden 139 adet motosiklet trafikten menedilmiş, Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak ve gürültü kirliliğinden 121 adetmotosiklete işlem yapılmış, Kırmızı ışık, Kask, Radar, Sürücü Belgesi olmayan185 adet motosiklete cezai işlem uygulanmıştır. Toplam 445 adet motosikletsürücüsüne toplam 116.677,00 TL para cezası kesildi.
Şehir içi ve şehirlerarasıçalışan minibüslere yönelik yapılan çalışmalarda; Evrak eksikliğinden 6 adetminibüs trafikten men edilerek, 3.154,00 TL cezai işlem gerçekleştirildi. Ayrıca 45 minibüse (Evrak eksikliği, İndirmebindirme, fazla yolcu, ikazlara uymamak, Trafik Güvenliği ve Taşıma Kanununamuhalefetten) 46 adet cezai işlem karşılığında 12.144,00 TL para cezasıuygulandı.
Nizip’te TrafikDenetimlerinin (7/24) aralıksız devam ettiği belirtilen yazılı açıklamada,trafikte en çok mal ve can kaybına neden olan hız ihlallerinin önüne geçebilmekamacıyla ilçe merkezinde aralıksız radar kontrollerinin devam ettiğibelirtildi.