Hollanda Dışişleri Bakanı Frans Timmermans ve bu günberaberindeki Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu ile birlikte Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaklaşık11 bin Suriyelinin barındığı çadır kentteki kreş ve hastaneyi ziyaret etti.Yaptığı ziyaret ile ilgili açıklama yapan Hollanda DışişleriBakanı Frans Timmermans, Suriyeliler için Türkiye'de verilen hizmetten dolayımemnun kaldığını ve yapılanlardan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'neteşekkür ettiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti. Tüm Dünya şunu iyibilmelidir ki Türkiye Suriyelilere yönelik çok güzel ve muhteşem bir iş yapıyorve savaştan kaçarak gidecek yerleri olmayan Suriyelilere en iyi şekilde bakarakkamplarda onlara hem ücretsiz sağlık hizmeti hem de çocukların eğitimleriniveriyorlar. Bu nedenle Uluslararası camianın desteklerini dramatik biçimde artırmasınıbilmemiz gerekiyor.

çünkü önümüzdeki günlerde daha fazla sığınmacı beklendiğiniher kes söylüyor bu nedenle buna eşlik edecek olan maddi katkının tüm Uluslararasıcamia üyelerinden gelmesi gerekiyor. Bende buradan Hollanda Hükümeti adına dahafazla maddi yardımda bulunacağı taahhütünü

Verdiğini söyledi.Ziyarete Nizip Kaymakam Vekili Mustafa Gül, ÜNİSEF TürkiyeTemsilcisi Ayman Abulaban, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan Atakan ve diğeryetkililer katıldı.