Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, 2012-2013 eğitim öğretim yılını başarılı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş yaptığı açıklamada, 2012-2013 eğitim öğretim yılını 460 sınıf öğretmeni, 739 branş öğretmeni, 112 okul öncesi, 250 dışarıdan ücretli olmak üzere bin 561 öğretmen ve 135 okul ve kurumumuzda 37 bin 705 öğrencimiz ile başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Bu görevlerini birlik ve beraberliklerini koruyup birbirine karşı sevgi, saygı yardımlaşma anlayışı sürdürdüklerini ifade eden Gündeş velilere seslenerek şunları söyledi. ''İstediğiniz başarıya ulaşamayan çocuklarınızı eleştirmek yerine çözüm için öğrencimiz ile birlikte durum değerlendirilmesinin yapılarak onlara destek olmalı ve gerekli tedbirleri almalısınız diyerek öğrencilere de tatilde bol bol kitap okumaları, dinlenmeleri ve spor yaparak iyi değerlendirmelerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Cumhuriyet İlkokulunda karne dağıttı2012-2013 eğitim öğretim yılının son bulması ile birlikte karne alan öğrencilerin heyecanına ortak olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Şube Müdürü Abdullah Dağlı ile birlikte Cumhuriyet İlkokulunda öğrencilerine karnelerini verdi.

Karne dağıtımı sırasında öğrencilere önerilerde bulunan Gündeş, öğrencilere yaz tatillerini iyi değerlendirmelerini ve hem kitap okumaları hem de güzel bir şekilde dinlenmelerini istedi