2012-2013 eğitim-öğretim yılını; 460 sınıf öğretmeni, 739 branş öğretmeni, 112 Okul öncesi, 250 dışarıdan ücretli olmak üzere toplam 1.561 öğretmen ve 135 okul/kurumuzda 37.705 öğrencimiz ile başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz.

Değerli yönetici ve öğretmen arkadaşlarım,
Sizler, meslek sevgisi ile güzel ve başarılı çalışmalar sergilediniz. Öğrencilerimizi ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda hayata ve üst öğrenim kurumlarına yetiştirmede gerekli özeni gösterdiniz. Bu çabalarınız nedeniyle sizleri kutluyorum.

Bu görevlerimizi, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, birbirimize karşı sevgi, saygı yardımlaşma anlayışı ile ciddi emek ürünü verilen çalışmalarla sürdürdük ve bundan sonra da aynı anlayış veduyarlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.
Saygıdeğer Veliler
İstediğiniz başarıya ulaşamayan çocuklarınızı eleştirmek yerine çözüm için öğrencimizle birlikte durum değerlendirmesinin yapılarak onlara destek olmanız ve tedbir almanızdır.

Tüm Örgün ve Yaygın Eğitim kurumlarımızda gerçekleştirilen çalışmalara, katkı sağlayan Yöneticilerimize, öğretmenlerimize ,İl Eğitim denetmenlerine, Okul aile birliği başkan ve üyelerine, velilerimize ve her seviyedeki eğitim çalışanı arkadaşlarımıza sağladıkları katkılar için tekrar teşekkür ediyorum.

Sevgili öğrenciler, sizlere iyi bir tatil diliyorum. Tatilde bol bol kitap okumanızı ve dinlenmenizi, spor yapmanızı, geçen bir yılı değerlendirmenizi ve gelecek ile ilgili planlamalar yapmanızı, gelecek eğitim-öğretim yılına motive olmanızı bekliyorum. Mezun olan öğrencilerim, yolunuzun ve bahtınızın açık olmasını, LYS’ye girecek öğrencilerime de başarılar dilerim.
Cengiz GÜNDEŞ
İlçe Milli Eğitim Müdürü