haber: www.Nizipdenge.com15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası tüm yurtta olduğu gibi Nizip'te de kutlandı. Nizip Kız Meslek Lisesi'nde Turizm Haftası ile ilgili bir program düzenleyen Nizip Ticaret Lisesi öğrencileri katılımcılara keyifli anlar yaşattılar.
Programda günün anlam ve önenimini belirten bir açıklamada bulunan Nizip Ticaret Lisesi Müdürü Abdülkadir Bakırcı uluslararası turizmde rekabetin çoğaldığının altını çizerek, "Biz okul olarak Nizip turizmini tanıtmayı ve turizm açısından her türlü çalışmayı kendimize görev edindik." dedi.
Programda Nizip'in tarihi ve görkemlik açısından güzel yerlerinden oluşan bir fotoğraf gösterisi sunuldu. Daha sonra Turizm Haftası ile ilgili şiirler ve Nizip Ticaret Lisesi kız öğrencilerinin "Kına Gecesi" adlı piyesi sahnelendi. Öte yandan program kapsamında düzenlenen yemek yarışmasında Nizip'e özgü olan "Mumbar Dolması" adlı yemek 1. seçildi. Programa Garnizon Komutanı Bayram Boztemur, Türk Telekom Şube Müdürü Celal Eğmez ve çok sayıda öğrenci katıldı.