Muhtesem sölen geceye damgasini vurdu

--------------------------------------------------------------------------------
Devlet Bakani Tüzmen Nizip'te muhtesem bir gece yasadi.

Dis Ticaretten Sorumlu Devlet Bakani ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Kürsat Tüzmen bazi açilislari yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep'in Nizip ilçesine geldi. Ilk olarak Dünya mirasi olarak kabul edilen Zeugma'da incelemelerde bulundu. Bakan Tüzmen, Arkeolog Mehmet Önal tarafindan brifing aldi. Tüzmen Zeugma'da sunlari söyledi; "Danae Mozaiginde 18 degisik renk kullanildigini biliyorum.Zeugma marka sehir olan Gaziantep'in ismini turizmde de duyuracaktir. Zeugma'ya basinin sahip çikmasini istiyorum" dedi. IHA muhabirinin kazi çalismalari üç ay mi sürecek? sorusuna karsilik bakan Tüzmen,kazi çalismalarinin 300 yil sürebilecegini açikladi. Kazi çalismalarinin devami ile 20-25 yil sonra Zeugma'nin Efes'e benzeyebilecegini söyleyen Tüzmen,Zeugma'nin Efes'ten daha büyük bir Antik Kent oldugunu belirtti.Zeugma'da çok yakinda su sporlari merkezi olacagini belirten Bakan Tüzmen gelecek yil Zeugma Festivali düzenlenecegini sözlerine ekledi.

Hükümetin tansiyonu normal Nizipli hayirsever isadami Hasan Çapan tarafindan yaptirilan Zerdegümlü Ayse Çapan Saglik Ocagi'nin açilisini yapan Tüzmen hayirseverlere tesekkür etti. Bakan Tüzmen burada tansiyonu ölçtürdü ve normal oldugu açiklandi. Bunun üzerine Bakan Tüzmen 'Hükümetin tansiyonu normal' diyerek esperi yapan bakanin Kollesterolünün 180'ne çikma sebebini ise Antepfistigini yemesine bagladi. Buradan Nizip Belediyesi tarafindan kurulan Nizip Yoksulluk ve Issizlikle Mücadele Dernegi’nin açmis oldugu, Sevgi Magazasi’nin açilisini yapti. Tüzmen bu tür hayirli hizmetlerin devamini istedi. Ilk olarak bu magazalarin rahmetli Sakip Sabanci tarafindan kuruldugu belirtildi.

Sakip Sabanci’nin takim elbisesi bir fakire verildi ama fakir yenisiyle degistirilmek üzere geri iade etti . Bakan Tüzmen tarafindan Sakip Sabanci’nin takim elbisesi Halil Deniz isimli vatandasa verildi ancak Nizip Belediye Baskani Haci Fevzi Akdogan’in eski takim elbiseye vermesine karsilik yenisini verecegim demesi üzerine Halil Deniz,takim elbiseyi Bakan Tüzmen’e geri iade etti. Sakip Sabanci’nin takim elbisesinin Nizip’teki Sevgi Magazasi’nda kalacagi ögrenildi.Buradan Gida Bankasi’nin açilisini yapan Bakan Tüzmen Abdullah Ekinci isimli fakire bir yillik gida ihtiyaçlarini karsilayacak olan gida paketlerini verdi.

Tüzmen 2.23’lik dev Halil Ibrahim’i kiliçla sünnet etmeye kalkisti. Devlet Bakani Kürsat Tüzmen son olarak Nizip Belediyesi’nin düzenlemis oldugu sünnet sölenine katildi. Sölene Bakan Tüzmen’in yani sira Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sari,Ahmet Uzer,Nurettin Aktas,Ömer Abusoglu ve Mahmut Durdu, Gaziantep Büyüksehir Belediye Baskani Asim Güzelbey, komsu ilçe belediye baskanlari,belde baskanlari,daire amirleri ile yaklasik 10 bin kisilik bir topluluk sölene katildi. Saygi durusu ve istiklal Marsi’nin okunmasinda sonra Elazig Mehteran Takimi halki costurdu. Palyaço gösterileri sirasinda minikler kahkahadan kirildi. Konya’dan gelen Semazen Ekibi’nin gösterisi büyük begeni gördü ve dakikalarca alkislandi. Devlet Bakani Kürsat Tüzmen daha sonra Türkiye’nin 2,23’lik dev adami Halil Ibrahim’i kiliçla sünnet etmeye kalkisti ancak bunda basarili olamadi çünkü Halil Ibrahim önceden sünnet olmustu.

Bakan Tüzmen’e Nizip’e yaptiklarindan dolayi plaket verildi Devlet Bakani Kürsat Tüzmen’e Nizip’e yaptiklari hizmetlerden dolayi Nizip Kültür ve Dayanisma Dernegi Baskani Mehmet Cankesen tarafindan bir plaket verildi. Bakan Tüzmen’in yogun çalismalari sonrasi Nizip Belediyesi’nin düzenlemis oldugu sünnet söleninde moral depoladigi gözlendi.Nizip Belediye Baskani Haci Fevzi Akdogan, Nizip Belediyesi’nin 100.kurulus yildönümü oldugunu söyleyerek bu tür organizasyonlari devamli hale getireceklerini belirtti. Bu yil ilk olarak sünnet söleni yaptiklarini ve bu sünnette 650 çocugu sünnet ettirdiklerini dile getirdi.

Latif Dogan Niziplileri costurdu Sünnet söleninin sonunda Küstüm sarkisi ile meshur olan Latif Dogan Niziplileri costurdu. Ancak Latif Dogan’in geç saatlerde sahneye çikmasi izleyicilerin protestosu ile karsilandi. Daha sonra Latif Dogan hareketli parçalari ile Niziplilerden büyük begeni gördü .--------------------------------------------------------------------------------

Okunma: 59
Oy/Yorum: Rating:0 Votes:0 (Rating Scale: 1 = worst, 10 = best)
Tarih: 06.09.2004
Yazar/kaynak: Bekir Sen
Yazar iletişim: Muhtesem Sölen geceye damgasini vurdu.
Gönderen: bekirsen
Yorum: 0 Yorumlar | Oyla ve yorum ekle


--------------------------------------------------------------------------------