Hayir için harcadikça param çogaliyor

--------------------------------------------------------------------------------
Kazancinin büyük kismini hayir islerine harcayan çiftçi hayir yaptikça daha çok kazandigini söyledi. Gaziantep’in Nizip Ilçesi’nde yaptirdigi 3 okul ile bir diyaliz merkezi ile dikkatleri üzerine çeken hayirsever çiftçi Maruf Marufoglu, çok yakinda Saglik Ocagi yaptiracagini da sözlerine ekledi.

Hayirsever çiftçi Maruf Marufoglu ilk olarak 1987 yilinda Belkis Mahallesi’nde 12 derslikli Bilal Saide Marufoglu Ilkokulu’nu yaptirdi.Hayirsever daha sonra sirasiyla 1997 yilinda devlet-vatandas isbirligi ile Atatürk Mahallesi’ne Maruf Marufoglu Lisesi’ni ve Subat ayinda hizmete açilacak olan Menderes Mahallesi’ndeki 24 derslikli Islim Marufoglu Ilkögretim Okulu’nu yaptirdi. Amcasi oglu Alaaddin Marufoglu ile birlikte Nizip Devlet Hastanesi’ne Saide-Hatice Marufoglu Hemodiyaliz Merkezi’ni yaptiran ve ayni zamanda avukat olan hayirsever çiftçi Maruf Marufoglu, avukatlik meslegini hiç yapmadigini,çiftçilik ile ugrastigini belirtti. Devlet yetkililerinden çok sayida onur belgesi ile plaket alan hayirsever çiftçi Av.Maruf Marufoglu, kendisini en çok zamanin Cumhurbaskani Süleyman Demirel’in 1997 yilinda açtigi okuldan dolayi kendisine verdigi plaketin duygulandirdigini söyledi.

Her seyi devletten beklememeliyiz

Her seyin devletten beklenmemesinin gerektigini söyleyen hayirsever çiftçi Marufoglu, “Ben hiç avukatlik meslegimi yapmadim,çiftçilik ile ugrasiyorum. Hayir isleri yaparken de cebimden hiçbir zaman para eksilmiyor. Çünkü çiftçilik yaptigim için hayir isleri yaptigim zaman ürünüm çogaliyor. Cenab-i Hak tarlama bol ürün veriyor. Hayir islerine ben her zaman gücüm yettigi kadariyla devam edecegim. Imkani olan herkesin bu tür faaliyetlerde bulunmasi gerekir. Çünkü hayir isi yapan birinin cebinden para hiçbir zaman eksilmez. Çok sayida plaket ve onur belgesi aldim. Bu plaketlerin içinden dokuzuncu Cumhurbaskani Süleyman Demirel’in verdigi plaket beni çok duygulandirdi” dedi. Mütevazi bir hayat yasami oldugunu söyleyen Marufoglu,hayir islerine devam edecek misiniz? sorusunun üzerine her zaman devam edecegini belirti. Hayirsever çiftçi Mimar Sinan Mahallesi’nde saglik ocagi yaptiracagini sözlerine ekledi. . Yaptirmis oldugu okullarla isminden söz ettiren çiftçi herkes tarafindan taktir topladi. Bende yaptigi hayirli hizmetlerden dolayi Maruf Marufoglu'nu tebrik ediyor ve hayirlarinin devamini bekliyorum.Saygilarimla


--------------------------------------------------------------------------------

Okunma: 53
Oy/Yorum: Rating:0 Votes:0 (Rating Scale: 1 = worst, 10 = best)
Tarih: 25.09.2004
Yazar/kaynak: Bekir Sen
Yazar iletişim: n/a
Gönderen: bekirsen
Yorum: 0 Yorumlar | Oyla ve yorum ekle


--------------------------------------------------------------------------------