Nizip Belediyesi birimleri arasinda yapilan anket sonuçlandi. Iki ay boyunca oy kullanan site üyeleri Nizip Belediyesi'nin en basarili birimi olarak Imar Islerini, eksik görülen hizmet olarak ise Sosyal Tesisi seçti.
www.Nizip.com sitesi tarafindan yapilan anketin süresi 60 gündü ve yanliz site üyelerinin oy kullandigi anket sonuçlaninca bende gazeteci olarak yorumlamak istedim. Nizip Belediyesi'nin en basarili birimi hangisi sorusuna site üyeleri Imar Isleri, Temizlik Isleri, Zabita, Itfaiye ve Su Isletmesi'nden birine, Eksik gördügünüz hizmet hangisidir sorusuna ise Kanalizasyon, Sosyal Tesis, Asfalt, Kaldirim ve Içme Suyu siklanirdan birini tercih edeceklerdi. Elbette belediyenin bunlarin disinda baska birimleri de vardi, tabi yine eksik görülen hizmetlerde de bunlarin disinda olanlarda vardi. Ancak anket sinirli olmak zorundaydi.
Gelelim Nizip Belediyesi'nin en basarili birimi olan Imar Isleri Müdürlügü'ne... Bir belediyede en çok yetkiye sahip olan kurulusun basinda Imar Isleri gelmektedir. Yetki alani genis olunca hizmet alanida çok oluyor. Nizip Belediyesi 1 Nisan 2004 tarihinden sonra yeni bir yerel yönetim ile is basina geldi ve Ocak 2006 itibari ile birçok basarili projelere imza atti. Tabi görevi 21 aydir sürdüren yeni yönetimin muhakkak eksiklikleri de vardir. Bunlarin basinda halktan kopma oldugunu düsünüyorum. Nizip Belediye Baskani ve ekibinin esnafin içine girmesi gerektigini düsünüyorum. Onlarin sorunlarini dinleyip çözüm yollari üretmeliyiz.
Gelelim ankette ikinci sirayi alan ancak benim nazarimda birinci olan Temizlik Isleri Müdürlügü... Ankette yüzde birlik farkla ikinci sirada olan Temizlik Isleri Müdürlügü Nizip'te çok isler yapti. Nizip'te 24 mahalle, 14 ana cadde ve 700 civarinda sokagin oldugunu biliyorum ve bu cadde ve sokaklarin komple temizligi Nizip Belediyesi Temizlik Isleri Müdürlügü'ne bagli 73 personelle yapildigini biliyorum. Koskoca Nizip'in temizligini 73 kisi yapiyor. Tebrikler Temizlik Isleri Müdürlügü ve ekibi. Aslinda anketteki diger birimleri de degerlendirmek isterdim ancak çok uzun sürecegini düsündügümden dolayi ankette ilk ikiyi alan kurumlari degerlendirdim.
Eksik gördügünüz hizmet sorusuna ise üyelerin tercihi birbirine yakindi. Sosyal Tesis; %14, Asfalt; %13, Kanalizasyon; %12, Içme Suyu; %11 ve Kaldirim; %8 olarak sonuçlandi. Nizip sosyal tesis konusunda eksik kalmis. Digerlerinin çogunlugu ise Imar Isleri Müdürlügü'ne bagli olarak yapilan eksikliklerdi. Bu yüzden Imar Isleri'nin daha çok çalismasinin gerektigini düsünüyorum. Ancak Içme Suyuna verilen oylari hayretle karsiladim. Çünkü Nizip'te içme suyu konusunda neredeyse hiçbir problem yok veya ben böyle biliyorum. Gelelim Kanalizasyon eksikligine... Nizip'te 5 mahallede kanalizasyon problemi oldugunu biliyorum ve belediyeyi bu konuda elestiriyorum. Hem bundan önceki yerel yönetimleri hemde simdiki yerel yönetimi. 2006'li yillardayiz ve Nizip'te halen kanalizasyonu olmayan mahalleler var. Diger eksikliklerden asfalt ve kaldirimin Nizip'e dogalgaz geldikten sonra çözülecegini bildigim için bu konuda endiselenmiyorum ve bu hizmetlerin yapilacagini ümit ediyorum.
Saygilarimla
Gazeteci&Yazar Bekir Sen

--------------------------------------------------------------------------------

Okunma: 78
Oy/Yorum: Rating:0 Votes:0 (Rating Scale: 1 = worst, 10 = best)
Tarih: 11.02.2006
Yazar/kaynak: Bekir Sen
Yazar iletişim: n/a
Gönderen: bekirsen
Yorum: 0 Yorumlar | Oyla ve yorum ekle