2022-2023 Eğitim - Öğretim yılını bugün itibariyle tamamlamış bulunuyoruz ve tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Nizip'te de öğrencilerimiz bugün karnelerini alacaklar. Türkiye Yüzyılı'nı inşa edecek kıymetli öğrencilerimiz, bir eğitim öğretim yılını geride bıraktınız. Okullarınızda edindiğiniz bilgiler ışığında hayallerinize bir adım daha yaklaştınız. En önemlisi geleceğin Türkiyesi'ni sizlerin sayesinde yaşayacağız.
*
Sevgili çocuklar; tatilde doyasıya eğlenin, spor yapın, arkadaşlarınızla gezin oynayın ama bol bol kitap okumayı da ihmal etmeyin. Yeni sınıflarınıza dinlenmiş bir şekilde girin. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum.
6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketi sonrasında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz, fedakârca sürdürdükleri bir eğitim dönemini tamamladılar. Şimdi de bu emeklerinin göstergeleri olan karnelerini alacak yavrularımızı kutluyorum, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Depremde yitirdiğimiz tüm vatandaşlarımızı, öğretmenlerimizi ve çocuklarımızı rahmetle anıyorum.
Saygıdeğer öğretmenlerimiz. Sizlerin hakkı hiçbir şekilde ödenemez. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yarınlara hazırlarken göstermiş olduğunuz özveriye paha biçilemez.
Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmelerini diliyorum.


Yayın Tarihi:15 Haziran 2023