Yeşil Nizip Mezarlığı’na Cami
Yeşil Nizip Mezarlığında mülkiyeti Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ait olan, cami yerleşkesi, cenaze kılma alanı ve donatı alanları ile yaklaşık 2 bin metrekare alan üzerine yapılacak camii inşaatı ile ilgili çalışmalara başlandı.
Çalışmaları yerinde gören Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, incelemelerde bulunarak bilgi aldı.
Yapılacak olan cami hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Sarı, caminin Hayırsever-belediye işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade ederek şunları kaydetti.
‘’Nizip'li hayırseverimiz Hacı Mehmet Cankesen (Dürümcü Emmi) tarafından yapılacak Camii'nin ve Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak olan İdare Bina ve Hizmet Binası ile ilgili çalışmalar başladı. Nizip’imizdeki camilerimizi ve Kur’an kurslarımızı belediyelerimiz, hayırseverlerimiz ve müftülüğümüz iş birliği ile inşa ediyoruz. Her birisi birbirinden güzel ve her birisi bir ihtiyacı karşılayacak şekilde yapılıyor. Şimdiden camimizin ilçemize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyor Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin'e ve çok değerli hayırseverimiz Hacı Mehmet Cankesen ve ailesine teşekkür ediyorum’’ dedi.