Mustafa Cengiz'in adı Nizip'te yaşayacak
Galatasaray’da 37. Dönem kulüp başkanlığı yapan ve 28 Kasım 2021’de yaşadığı rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Nizip'li iş adamı Mustafa Cengiz’in adı Nizip’te yapılan yarı olimpik yüzme havuzuna verildi.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclis kararıyla yarı olimpik havuza isminin verilmesi kararlaştırılırken bu durum Mustafa Cengiz’in ailesi tarafından da sevinçle karşılandığı öğrenildi. 1949 yılında Nizip ilçesinde doğduktan sonra ilk ve orta öğrenimini yine aynı ilçede alan sonrasında Gaziantep Lisesi’nde lise eğitimini tamamlayan Mustafa Cengiz herkes tarafından sevilen biri olarak biliniyordu.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin karar alınmadan önce Mustafa Cengiz’in ailesiyle görüştüğü öğrenildi. Cengiz’in doğum yeri olan Nizip’te böyle önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini ve adınıda Mustafa Cengiz Olimpik Yüzme Havuzu koyacaklarını aileye söyleyen Başkan Fatma Şahin’in bu düşüncesinden dolayı Mustafa Cengiz’in eşi Hayat Cengiz’in de oldukça mutlu olduğu bildirildi.