• Okul Adı : Hatice Kamil Pekmez İlköğretim Okulu
  • Öğretim Şekli : Normal
  • Öğrenci Sayısı : 280
  • Derslik Sayısı : 9
  • Telefon : 0 342 513 02 62
  • Faks :
  • E-Posta :
  • Web :
  • Adres : Yeşilevler Mah. Yeşil Sok. No:2
  • Hakkında : Okulumuz devlet vatandaş işbirliğiyle okulun karkası hayırsever Kamil Pekmez tarafından yaptırılmış diğer işleriyse il özel idare bütçesi tarafından yapılarak 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında hizmete girmiştir. Okulumuzun bulunduğu mahallede daha önce başka okul bulunmadığından öğrencilerimiz Atatürk ilköğretim Okuluna gitmek zorunda kaldıkları için;veliler hem büyük maddi külfetlere katlanmışlar ve aynı zamanda Nizip Sanayi Sitesine giden yolun bu güzerğahtan geçmesinden dolayı çok kalabalık bir trafik sebebiyle büyük sıkıntılar yaşamışlardır.Mahallemizde okul arsasıda olmadığından Nizip belediye başkanı H.Fevzi Akdoğan belediye’ye ait 5000 m2 yeşil alanı milli eğitim müdürlüğüne devrederek okulun yapımında katkı sağlamıştır. Okulumuz üç katlı olup alt katta Fen labratuvarı,teknoloji sınıfı,çok amaçlı salon,kantin soyunma odaları,ve öğrenci tuvaletleri;1.katta:4 derslik,idare odaları,öğretmenler odası,ve tuvaletler;2.katta 5.derslik,kütüphane,rehberlik servisi,arşiv bulunmaktadır. Okululumuz normal eğitim yapmakta olup,Merkez Yeşilevler mahallesinden 106 öğrenci ve aynı zamanda 11 köyden gelen 169 öğrencisiyle taşımalı eğitim yapılmaktadır.Okulumuz kaloriferli olup,8 ton kapasiteli su deposu ile içme suyu sıkıntısı bulunmamaktadır. Okulu-muzda halen 8 derslikte 280 öğrencisiyle eğitim-öğretime devam etmektedir.