Bazen ayaküstü yazı yazmak dahi kısmet olmuyor. Oysa söylenecek o kadar çok şeyler varken, bize sunulan bu hayat ve sığmadığımız dünya alemini anlatmanın zevkinden kaçmak olmamalı. Gündemime düşen notlar:
  • Ata sözlerini yabana atmamalı. ”Söyleme sırrını dostuna, dostunun dostu vardır, o da söyler dostuna“. Hele yazdığınız bir not veya bir raporun dillerde gezmesinin kokusuna katlanabilirseniz söyleyin sırlarınızı.
  • Dedikoduyu seven millet olduğumuzu düşünüyorum. Bu illetliği yapanlara yazıklar olsun.
  • Her doğru her yerde söylenmemeli. Boşuna zatlar ağızlarında çakıl taşımışlar (Boş söz konuşurum endişesiyle, Hz. Ebubekir (ra)’in ağzında çakıl taşı bulundurduğu ve ancak gerektiği yerde ağzındantaşı çıkararak konuştuğu naklediliyor).
  • Proje Tabanlı Eğitim üzerine çalışmalar devam ediyor. Üç kuruşluk şu dünyada adam gibi yaşamayı becerebilmek en büyük proje olmalı.
  • Benim gibi önüne gelen herşeyin adını proje koymuş. Projelendirilmiş bir hayat bu kadar ucuz veya veresiye olmamalı.
  • Çocuklar büyüyor haberiniz olsun. Onlar gittikçe gençleştikçe bizler yaşlanıyoruz.
  • Daracık vadileri olan memleket, bu bayram da uzak kalacak. Bayramlar birilerinin olsun.
  • Ben bayramları zaten hiç mi hiç sevmedim. Hikayesi var elbette.
  • Iraklarda kavunlar çeşit çeşit. Domates hala 1000 Irak Dinarı yani TL ile 1,5 lira.
  • Yörsan Yoğurt’a teşekkürler dün 6 kilo aldım…. vesaire
Kaynak...