Türkiye Hokey Federasyonu tarafındanorganize edilen "16 Yaş Altı Salon Hokeyi TürkiyeŞampiyonası"nda Türkiye şampiyonu olan NizipÇim Hokeyi kız ve erkek takımındaki sporcular ödüllendirildi.

Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk EğitimMerkezi'nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Ak Parti GaziantepMilletvekili Mehmet Sarı, başarılı olan tümsporcuları ve takım hocalarını tebrik etti.

Milletvekili Mehmet Sarı; "Son zamanlarda Nizip İlçesi hemsportif alanda hem eğitim alanında hem Türkiye'dehem Gaziantepilinde güzel sonuçlar elde etmiş ve yüzümüzün akı olmuşlardır. Bu nedenle bugünSalon Hokeyinde Nizipilçesi sporcularının Türkiye şampiyonu olmaları bizleri çokmutlu etmiştir. Elde edilen bu başarılar şunu gösteriyor, bizlerin her konudakendilerine vermiş olduğumuz destekler boşuna gitmiyor. Temennim odur ki Nizipilçesi her alanda bundan sonra elde ettikleri başarıları daha ileri götürür vebaşarılarını artırır. Ben bu konuda emek sarf eden ve başarının bu seviyeyeçıkmasında gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz ise erkek takımınabelgelerini takdim ederek almış oldukları başarıdan dolayı her iki takımıtebrik ederek, daha büyük başarılara imza atmaları temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından Milletvekili Sarı, Kaymakam Karadeniz tarafındansporculara ve hocalarına birer başarı belgesi verildi.

Belge dağıtım törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Abdullah Dağlı, MilliEğitim Şube müdürü Metin Kılıçparlar, Halk Eğitim Merkez Müdürü Suna Sertpolat,kursiyerler ve sporcuların velileri katıldı.