Vali Yardimcisi onarim yapilacak okullari gezdi

--------------------------------------------------------------------------------
Gaziantep Vali Yardimcisi Mehmet Kurtoglu Nizip Ilçesi'nde ek binasi,bakim ve onarimi devam eden okullari gezdi ve bilgi aldi. Oguzeli ile Karkamis'ta bulunan onarim yapilan okullari gezdikten sonra Nizip Ilçesi'ne gelen Gaziantep Vali Yardimcisi Mehmet Kurtoglu, Nizip Ilçe Milli Egitim Müdür Vekili Cengiz Gündes'ten bilgi alidi. Nizip'te Ali Alkan, Istiklal, Gazi Mustafa Kemal, Namik Kemal, Enver Menbure Okan ve Mustafa Özkaya Ilkögretim okullarinda yapilan tadilatlari yerinde inceleyen Kurtoglu,daha sonra ek derslik insaatlari baslatilan Niyazi Marufoglu,Zübeyde Fidan Sayin,Ziraat Bankasi 120.Yil Ilkögretim Okullarini gezerek yapilan ek derslikler hakkinda bilgi aldi.Buradan Yesilevler Mahallesi'nde hayirsever isadami tarafindan yaptirilan Hatice-Kamil Pekmez Ilkögretim Okulu'nun insaatini, buradan da Nizip'e bagli Tatlicak Kasabasi Ilkögretim Okulu ek derslik binasini gezerek yetkililerden bilgi aldi.Nizip Ilçe Milli Egitim Müdür Vekili Cengiz Gündes, yeni yapilacak derslik ve okullarla Nizip'in derslik sorununun kalmayacagini söyledi.Gündes,"Amacimiz Nizip'in egiitim seviyesini en üst düzeye getirmektir.Bu nedenle bazi binalarimizda bakim ve onarim yaptiriyoruz.Eksik olan bölgelerimize ek derslikler yaptirarak ihtiyaçlarimizi gidermeye çalisiyoruz"dedi.

--------------------------------------------------------------------------------

Okunma: 46
Oy/Yorum: Rating:0 Votes:0 (Rating Scale: 1 = worst, 10 = best)
Tarih: 09.10.2004
Yazar/kaynak: Bekir Sen
Yazar iletişim: n/a
Gönderen: bekirsen
Yorum: 0 Yorumlar | Oyla ve yorum ekle

Diğer makaleleri