SILAHSIZ BIR NIZIP IÇIN ELELE

Gaziantep Emniyet Müdürlügü’nün baslatmis oldugu dügünlerde "silah sikma gül at" kampanyasina Nizip Ilçesi’nden destek bir türlü gelmiyor.Nizip Ilçesi’nde dün aksam saatlerinde bir dügünden rast gele havaya ates edilmesi sonucu bir kisi yaralandi. Edilinen bilgilere göre Fevzi Pasa Mahallesi Çakir Sokak 40 nolu evin balkonunda uyumaya çalisan Fevzi Demir (58) isimli kisi ayagindan vuruldu. Tedavi için Nizip Devlet Hastanesi’ne kaldirilan Demir’in durumunun iyi oldugu ögrenildi. Nizip Ilçe Emniyet Müdürlügü konuyla ilgili tahkikat baslatti. Su silah sikma aliskanligindan bir kurtulabilsek.Neden biz sevinirken baskalari üzülsün... Bekir sen
Emniyetin yazisi:
Bekir Sen kardesim bir yazi yayinlamis ve silah kullanma çilginligini açikça anlatmaya çalismis. Önce kendisine tesekkür ediyorum. Toplumsal bir yaramiz olan saçma sapan bir aliskanligi hatirlatti bizlere. Babalarimizdan ögrendigimiz ve çocuklarimiza israrla ögretmeye çalistigimiz bir üçlememiz var bizim milletimizin. At - Avrat - Silah. Bu meshur üçleme dilimizden düsmez bizim. Erkek olmanin en temel ögeleridir. Olmazsa olmazlarimiz. Atimiz gitti, onun yerini otomobil aldi artik. (Nizip’te Motosiklet) Elimizde kalan silahimiza dört elle sariliyoruz simdi. Neme lazim ya kalemle yer degistirirse? Mazallah silahin yerini kalem alirsa erkekligimi nice olur. Nasil vururuz dügünlerden sonra maçlardan sonra balkonda oturan masum insanlari. Nasil yapariz kavgada silahimizi çekip karsidakini vurup sakat birakmazsak. Nerede bizim erkekligimiz. Hani kahve sohbetlerinde köse basi sohbetlerinde beylik bir sorumuz vardir ya. "Biz ne zaman adam olacagiz" deriz ya her zaman. Ben biliyorum. Erkekligin silahla degilde yürekle oldugunu ögrenip balkonlarda oturan insanlari rahat biraktigimiz gün. Silahsiz gözyasi olmayan bir dünya dilegiyle. Emniyet
bu yazi 05 Ekim 2004 eklenmis simdi de bu konunun gündemde Nizipli hemserilerimizle bir kampanya baslatarak dügünlerde kina gecelerinde silah sokulmasini engellemeliyiz..

YENI BIR KAMPANYA IÇIN ELELE DIYELIM...