SODES Projesi kapsamında “Müstakil Köy Okulları” adı altında Dayıdağı İlköğretim Okulu’nun düzenlediği “Masa Tenisi Turnuvası”nda dereceye giren Öğrenci ve Turnuva Hakemlerine ödül verildi. Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Evi’nde saat 16.00’da yapılan Ödül Törenine Nizip Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurt ve Şube Müdürleri Celal Eğilmez, Metin Kılıçparlar, Abdullah Dağlı ile Okul Müdürleri, Turnuva Hakemleri ve Başarılı Öğrenciler katıldı. Projenin Pastasını kesen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurt, törene katılanlara dağıtarak ikram etti. Yapılan karşılamalar sonunda Erkeklerde Akçakent İlköğretim Okulu’ndan Yusuf Can Bakır 1. olurken, Adaklı İlköğretim Okulu’ndan Fatih Uygur 2. ve Dayıdağı İlköğretim Okulu’ndan ise Hasan Kıllı 3. olmayı başardı. Kızlarda ise Tatlıcak İlköğretim Okulu’ndan Aslı Karakurt 1. olurken, Yeniyazı İlköğretim Okulu’ndan Hüsne Yazar 2. ve Uluyatır Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Seher Gül Avcu adlı öğrenci 3. oldu. Müstakil Köy Okulları adı altında yapılan “Masa Tenisi Turnuvası”nda Birincilere birer Yarım Altın, birer Eşofman Takımı ve Plaket, İkinci ve Üçüncülere ise birer Çeyrek Altın, birer Eşofman Takımı ve Plaket verilirken, Turnuva Hakemleri Sadık Kaya, Abdullah Demir, Seyit Çakır ve Süleyman Tekin’e de birer Plaket ve birer Eşoşman Takımı verildi.
Kaynak NrtMedya