ŞEHİDE MEKTUP.
YARIŞMASI SONUÇLANDI.
EĞİTİM-BİR-SEN Gaziantep Şubesi ve Şehitkamil Belediyesi işbirliği ile 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümü ve Şehitler Haftası münasebetiyle düzenlenen öğrenciler arası ödüllü
ŞEHİDE MEKTUP YARIŞMASI sonuçlandı.
İlköğretim 6, 7, 8. sınıflar arasında düzenlenen kategoride Nizip Ali Alkan İlköğretim Okulu’ndan Kübra BAŞIAÇIK
ÖLÜMSÜZ KAHRAMANLAR isimli eseriyle birinci olurken Ortaöğretim kategorisinde ise MEHMET’İM isimli eseriyle Nizip Türkan Ömer Okan Lisesi öğrencisi Meltem MERAL birinci oldu..
Gençlere canlarını feda ederek güzel yurdumuzu, bize emanet eden aziz şehitlerimizi saygıyla anmak, onları anlamak, vatan sevgisini kazandırmak ve öğrencileri yazmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya rekor katılım oldu. 12 Şubat’tan 9 Mart 2007 Cuma gününe kadar devam eden yarışmaya katılım ilköğretimde 635 , ortaöğretimde ise 329 , toplam 964 eser şeklinde gerçekleşti..
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mithat SEVİN, Gaziantep Öğretmen Evi Müdürü ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı-Yazar Zekeriya EFİLOĞLU, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülhalim ÜNVERDİ, Hasan SÜZER Lisesi Edebiyat Öğretmeni Sefer SERİN, Cumhuriyet Lisesi Edebiyat Öğretmeni Mehmet Sait ATEŞ, Latife Özmimar İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni-Yazar Hanifi Akın, Hanifi Şireci İlköğretim Okulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve Eğitim-Bir-Sen Şube Basın-Yayın Sekreteri Mustafa YILDIZ’dan oluşan seçici kurul, 11 Mart 2007 Pazar günü yaptığı değerlendirmede yarışmayı sonuçlandırdı. Sonuçlar şu şekilde gerçekleşti:.
DERECEYE GİRENLER:.
İlköğretim Kategorisindeki Dereceler: .
1. Kübra Başıaçık , Ölümsüz Kahramanlar isimli eseriyle (Nizip Ali Alkan İlköğretim Okulu).
2. Ayşenur Oğuztürk , Ötelere Yürüyen Yiğit isimli eseriyle (Şahinbey Aliye Ömer Battal İlköğretim Okulu).
3. Nurcan Üregen Sana Borçluyuz Ta Ezelden isimli eseriyle (8 Şubat İlköğretim Okulu).
4. (Jüri Özel Ödülü): Muhammet Furkan Tan Şehidim isimli eseriyle (Mehmet Adil Kasapseçkin İlköğretim Okulu).
5. Şeyma İnanç (Yavuzeli Şehit İbrahim Solak İlköğretim Okulu).
6. Sümeyye Ercan (Hanifi Şireci İlköğretim Okulu).
7. Funda Açıkgöz (Aliye Ömer Battal İlköğretim Okulu).
8. Meryem Gençoğlu (A. Hamamcıoğlu İlköğretim Okulu).
9. Öznur Mansız (Yavuzlar İlköğretim Okulu).
10. Ayşe Keser (İslahiye Fevzipaşa Bucağı İlköğretim Okulu).
Ortaöğretim Kategorisindeki Dereceler: .
1. Meltem Meral Mehmet’im isimli eseriyle (Nizip Türkan Ömer Okan Lisesi).
2. Pınar Ak Sen isimli eseriyle (Şehitkamil Hacı Sani Konukoğlu Lisesi).
3. Uğur Bozkurt Ey Şehit isimli eseriyle (Şahinbey Mustafa Gürbüz Necat Bayel Anadolu Lisesi).
4. Jüri Özel Ödülü: Meryem Zorlu Selam Sana Ey Oğul isimli eseriyle (Şahinbey Cumhuriyet Lisesi).
5. Nazlı Yıldız (Mustafa Gürbüz Necat Bayel Anadolu Lisesi).
6. İbrahim Sayın (İsmetpaşa Lisesi).
7. Burcu Polat (Gaziantep Lisesi).
8. Sebiha Kılıç (M. Hayri Akınal Anadolu İmam-Hatip Lisesi).
9. Mehmet Ali Kurt (İsmetpaşa Lisesi).
10.Tuğba Canpolat (Şahinbey Cumhuriyet Lisesi).
ÖDÜLLER: .
İlköğretim Kategorisindeki Ödüller: .
1. 1 Cumhuriyet altını+ kitap seti (100 Temel Eser’den seçilen 47 kitap).
2. Yarım Cumhuriyet altını + kitap seti (100 Temel Eser’den seçilen 47 kitap).
3. Çeyrek Cumhuriyet altını + kitap seti (100 Temel Eser’den seçilen 47 kitap).
4. ( Jüri Özel Ödülü ): Çeyrek Cumhuriyet altını+ kitap seti (100 Temel Eser’den seçilen 47 kitap).
Ortaöğretim Kategorisindeki Ödüller .
1. 1 Cumhuriyet altını+ kitap seti (100 Temel Eser’den seçilen kitap seti).
2. Yarım Cumhuriyet altını + kitap seti (100 Temel Eser’den oluşan kitap seti).
3. Çeyrek Cumhuriyet altını+ kitap seti (100 Temel Eser’den oluşan kitap seti).
4. ( Jüri Özel Ödülü ) : Çeyrek Cumhuriyet altını+ kitap seti (100 Temel Eser’den oluşan kitap seti).
Ayrıca; .
Her iki kategoride ilk 10 ’a giren toplam 20 öğrenciye değişik kitap seti ve tüm katılımcılara Onur Belgesi verilecektir..
Her iki kategoride ilk 10’a giren eserler kitaplaştırılacak , 1. olan eserler klip haline getirilerek CD’ye kaydedilecek ve katılımcılara ücretsiz dağıtılacak ..
Program ve ödül töreni 18 Mart 2007 Pazar Günü Şehitkamil Belediyesi Konferans Salonu’nda saat: 19:30’da Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ’nun katılımıyla gerçekleştirilecektir.