Nizip’ten yardım Tır’ı Kastamonu için yola çıktı
Karadeniz Bölgesinde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaca yönelik Nizip Kaymakamlığı ve Nizip Belediyesi öncülüğünde toplanan yardım malzemeleri bölgeye gönderildi.
Nizip Belediyesi önünde yapılan uğurlama törenine, Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Belediye Başkan yardımcısı Hakan Avcı ve AK Parti Nizip İlçe Başkanı Mehmet Fatih Uzunaslan katıldı.
Nizip İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, törende, son zamanlarda ülkenin yangın ve sel felaketine maruz kaldığını belirtti.
Bu felaketlerden vatandaşların hayatını kaybettiğini ifade eden Kaymakam Şahin, “Geçmiş olsun. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun. Cenabı Allah, milletimizi ve ülkemizi bu tür acı felaketlerden korusun. Hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Bu kapsamda kampanyamıza destek veren tüm kuruluşlarımıza ve değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum dedi.
Milletvekili Ali Şahin ise, Daha öncede yaşanan olaylarda Nizip’in duyarlılık gösterdiğini anımsatarak şunları söyledi.
‘’Benim Güzel ilçemin güzel insanları veren el olarak hep yardımda bulunmuşlardır. Yardım tırımızı bugün Nizip’ten uğurlamamız bizim için çok önemli. Birlik ve beraberliğimizin nişanesi olarak bu tırı gönderiyoruz. Buradan bütün kardeşlerimize selamlarımızı iletiyoruz. Yangın ve sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, ülkemizin başı sağ olsun diyoruz. Rabbim, ülkemizi bu tür belalardan muhafaza etsin’’ dedi.
AK Parti Milletvekili Müslüm Yüksel’de, Nizip’ten Kastamonu’ya gönderilen yardımların temininde emek veren Nizip Kaymakamlığı, Nizip Belediyesi ve katkı sağlayan tüm vatandaşlara teşekkür ettiğini ifade ederek, yapılan yardımların birlik ve beraberliğin en büyük bir göstergesi olduğunu söyledi.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, Türk milletinin zor zamanlarda hızlı bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğini ifade etti.
Yapılan yardımlara Nizip olarak katkı sunmak istediklerini belirten Başkan Sarı, ‘’İlk etapta içerisinde bulgur ve yağ bulunan bir tır yardım malzemesi topladık. Vatandaşlarımızın da desteğiyle temin etmiş olduğumuz bu yardımları bugün dualarla afet bölgesine gönderiyoruz. Bu faaliyetimiz devam edecektir çünkü biz acılı günlerde birbirimizin yanında olmayı seven bir milletiz. Yardım bir tarafa birlik ve beraberlik içerisinde olmak çok önemli. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyor, ve bu yardımlara katkı sunan değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum’’ dedi.