Nizip Ticaret Odası (NTO) Almanya Dussldorf da duzenlenen İnterpack Ambalaj ve Paketleme Fuarı nı ziyaret etti.

Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt ve NTO Meclis Uyesi Mehmet Yiğit inde aralarında bulunduğu 20 kişilik heyet ile İnterpack Ambalaj ve Paketleme Fuarı nı ziyaret etti.

Yaklaşık 262.400 metrekarelik bir alanı kaplayan 19 sergi salonunda, paketleme yardım aracları, ambalaj maddesi, paketleme makineleri ve paketleme cihazları sergilenen İnterpack Fuarı na 175 bin ziyaretcinin yaklaşık yuzde 66'sı yurtdışından gelmektedir.

Interpack, ambalaj endustrisinin dunyadaki en onemli fuarlarından biri olduğuna dikkat ceken Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, Interpack'da her uc yılda bir, dunyanın dort bir yanından gelen 2.700'den fazla katılımcı ile paketleme sistemleri ve makineleri, paketleme malzemeleri, ambalajlama ve beraberindeki hizmetler ile birlikte en yeni urunler sergilenmektedir. dedi.

Her inovasyonun bir başlama noktası olduğunu belirten NTO başkanı Ozyurt sozlerini şu şekilde surdurdu: İnterpack, fuarını Turkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi acısından, hem de katılımcı firmalarımızın inovasyon surecine katkı sağlanmak amacıyla ziyaret etmekteyiz. Ambalaj ve paketleme işletmelerinin Interpack ın ana ziyaretci kitlesini oluştursa da, fuar sadece Paketleme yardım aracları, ambalaj maddesi, paketleme makineleri ve paketleme cihazlarını değil, dunya capında proje ureticilerini ve uygulamacıları da bir araya getirdiği icin sektor acısından ayrı bir onem taşımaktadır. Bu nedenle uluslararası profili interpack ı endustride dunyanın en onemli buluşma yeri haline getirmektedir. Sektorun tum taraflarını bir araya getiren İnterpack Fuarı, Turk firmalarının da kendilerini ve urunlerini kuresel yapı sektorune tanıtması acısından onemli bir platform oluşturuyor. Yeni hedef pazarlar acısından bakıldığında da onemli bir etkinlik olan İnterpack, firmalara yeni ihracat kapıları acılmasına olanak sağlıyor. Gıda sektorunun Turkiye ekonomisine katkısı her gecen yıl artmaktadır. Onumuzdeki donemlerde firmalarımızın inovasyon sureci ile birlikte ulkemizin ihracatını daha da artıracağına inanmaktayız. Turkiye'nin 2023 vizyonunu yakalanabilmesi icin firmalarımız ile birlikte uluslararası fuarlara katılmaya da devam edeceğiz. şeklinde konuştu.