Nizip Ticaret Odası, ilcemizin ve ulkemizin ekonomisine katkı sağlamak, istihdamı arttırmak uzere ceşitli projeler yurutmekte ve eğitim programları duzenlemektedir.

Gercekleşen calışmalar kapsamda Nizip Ticaret Odası,KOSGEB Gaziantep İl Mudurluğu ve Gaziantep Calışma ve İş Kurumu İl Mudurluğu işbirliği ile Temel Seviye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri verilecektir.

Dengeli bir ekonomik kalkınma, işsizliğin onlenmesi ve sosyal refahın sağlanması icin kendi işini kurmak isteyen kişilere verilecek eğitimler sonrasında başarılı olan girişimciler KOSGEB in 50 bin lira hibe desteği ve 100 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkanı bulacaklardır.

Girişimcilik eğitimlerinde başarılı olan katılımcılara sertifika verilecektir. Ayrıca derslere % 90 oranında devam zorunluluğu bulunmaktadır. 25 er kişilik gruplar halinde 4 gun surecek olan eğitimlere katılmak isteyen girişimci adaylarının Nizip Ticaret Odası na muracaat etmeleri veya ekte bulunan başvuru formunu doldurarak odamıza iletmeleri gerekmektedir.

Ayrıca girişimci adaylarımızın 28 Şubat 2017 Salı gunu saat 09.00 -12.00 arasında Odamızda mulakatları yapılacaktır.


Başvuru formu icin tıklayınız.