Nizip Ticaret Odası, Gaziantep Calışma ve İş Kurumu İl Mudurluğu ve KOSGEB Gaziantep İl Mudurluğu işbirliği ile Nizip Ticaret Odası toplantı salonunda İstihdam Destekleri Bilgilendirme Toplantısı duzenlendi.

Duzenlenen toplantının acılış konuşmasını yapan Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Polat, 7 Şubatta Ankara da gercekleşen Turkiye Ekonomi Şurası nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a iş dunyası tarafından istihdama destek sozu verildiğini belirtti.

Nizip li İşadamları olarak Mart ayı sonuna kadar 500 kişi yılsonuna kadar ise 1500 kişi istihdam sozu verildiğini hatırlatan NTO Başkan Yardımcısı Mahmut Polat sozlerini şu şekilde surdurdu; Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan istihdam seferberliğine Nizip li İşadamları olarak en ust duzeyde katılım sağlanacağına inanmaktayız. İstihdam seferberliğinin yurutulmesi icin işadamlarına Nizip Ticaret Odası olarak daima destek ve rehber olunacaktır. İşadamlarımızın istihdama katkı sağlarken devletimizin vermiş olduğu desteklerden en ust duzeyde faydalanmaları icin calışmalarımız devam edecektir. Gunumuzde işyerlerinin nitelikli personel calıştırmaları firmaların faaliyetlerini surdurmek icin oldukca onemlidir. İlcemizde faaliyet gosteren KOBİ'lerin Nitelikli Eleman Desteğinden faydalanması, işsizliğin azalması ve istihdamın arttırılmasına katkı sağlayacaktır. Ayrıca mesleki deneyimi veya iş tecrubesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrubesi kazandırılarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerinin arttırılması icin İŞ-KUR tarafından eğitimler de verilmektedir. Bu nedenle işadamlarımızın bilgilendirme toplantısına katılmaları onem arz etmektedir. Son zamanlarda dış kaynaklı ceşitli orgutler ulkemize pek cok sıkıntı yaşatmaktadır. Bu nedenle millet olarak iceride birbirimize daha cok kenetlenmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimiz dik duruşuyla bunların hepsini aşacak guce ve azme sahip olduğumuzu gosterdik. Şimdi ise işadamları olarak istihdam ve ekonomide dik durma ve destek olma zamanıdır. 2017 yılında işsizliğin azaltılması icin istihdama Nizipli firmalar olarak destek vermeliyiz. Bu vesileyle seminerimizin duzenlenmesinde katkı sağlayan T.C. Gaziantep Calışma ve İş Kurumu İl Mudurluğumuze ve KOSGEB Gaziantep Mudurluğumuze teşekkurlerimizi sunar, hepinizi şahsım ve Nizip Ticaret Odası'na saygı ve sevgi ile selamlarım. dedi.

Acılış konuşmasının ardından KOSGEB Gaziantep Mudurluğu Nizip İlce Temsilcisi Mustafa Aydın ve T.C. Gaziantep Calışma ve İş Kurumu İl Mudurluğu Şube Muduru Atilla Akarslan tarafından KOSGEB ve İŞ-KUR un istihdam destekleri hakkında birer sunum yapıldı.

Duzenlenen toplantıya Nizip Ticaret Odası Yonetim Kurulu Başkanı Mehmet Ozyurt, NTO Yonetim Kurulu ve Meclis Uyeleri, Nizip Vergi Dairesi Muduresi Gulay Mızraklı, Gaziantep SMMM Odası Nizip Temsilcisi Necati Kılıc, İş-Kur yetkilisi Ramazan Nehir ve cok sayıda sanayici ve işadamı da katıldı.